Infemin Medi Home - niezwykła przychodnia dla kobiet

Infemin Medi Home - niezwykła przychodnia dla kobiet

Na Mokotowie w Warszawie powstała przychodnia, która jest idealna dla każdej kobiety. To rewelacyjna placówka medyczna, w której stres od razu przemija. Wszystko za sprawą projektu wnętrza, który doskonale rozumie kobiece potrzeby. Stworzyła go projektantka Agata Sobkowiak (Sobkowiak Architektura). W jej ręce w konkursie Wnętrze Roku SAW trafiła II Nagroda, kategoria wnętrze publiczne. Nazwa projektu to „Infemin Medi Home — przychodnia ukierunkowana na opiekę zdrowotną kobiet”. 

Holistyczne podejście do zdrowia kobiet

Przychodnia Infemini Medi Home mieści się przy ul. Kieleckiej na warszawskim Mokotowie. W niej każda pacjentka może wreszcie poczuć się swobodnie i bezpiecznie. To nie jest standardowo przychodnia, która już od wejścia budzi strach. Placówka medyczna ma 240 m2. Znajdują się w niej lobby z recepcją i z komfortową poczekalnią, pokój spotkań z psychologiem, aż pięć gabinetów ginekologicznych, zaplecze sanitarne i socjalne.

Infemin Medi Home - niezwykła przychodnia dla kobiet

Prawie jak w domu

Wnętrze przychodni jest eleganckie i jednocześnie przytulne. Mamy tu subtelne formy i ciepłe barwy, które działają uspokajająco. Dominują materiały w naturalnych kolorach, które swobodnie przeplatają się z takimi barwami, jak: bordo, terakota, czy zieleń.

Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu nowoczesnym z elementami vintage. Ten ostatni wyraża się przede wszystkim w kształtach mebli, oraz w detalach namalowanych na ścianach. Oświetlenie również lekko nawiązuje do stylu vintage. Dzięki miękkim materiałom, które kojarzą się z naturą w tej przychodni naprawdę można odpocząć, oczekując na wizytę lekarską.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza przychodni

Niezwykła przychodnia – metryczka projektu

Typ wnętrza: publiczne
Biuro projektowe: Agata Sobkowiak (Sobkowiak Architektura)
Realizacja: 2023
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Metraż: 270 m2
Styl: nowoczesny, vintage
Zdjęcia: Wiktoria Wasiak
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!