Stonowane wnętrze z kolorowymi akcentami

Stonowane wnętrze z kolorowymi akcentami

Kamil Domachowski (IFA Group) otrzymał III nagrodę w konkursie Wnętrze Roku SAW za „Dom Idei”. Wysokość nagrody to 5000 złotych. Czym wyróżnia się ten projekt?

Klasyka z lekkim twistem

Tym, co rzuca się w oczy, jako pierwsze jest ogromna część dzienna, która została podzielona na strefy. Mamy w niej część wypoczynkową, jadalnianą, kuchenną, a nawet biblioteczkę. Może zacznijmy od tej ostatniej.

Stonowane wnętrze z kolorowymi akcentami

Przepiękna biblioteczka

Taka biblioteczka jest prawdziwym marzeniem każdego, kto uwielbia książki. Regał zajmuje całą ścianę. Biblioteczka znajduje się na dole domu w oddzielnym pomieszczeniu. Taka ilość półek pozwala właścicielowi na przechowywanie na nich nie tylko ulubionych książek, ale również płyt, czy dekoracyjnych figurek. Aby taka ściana z pólkami nie wydawała się zbyt przytłaczająca, to zastosowano bardzo sprytny zabieg. Za regałem w miejscu, gdzie powinny być dwie półki są małe okienka. Dzięki nim regał wygląda lekko, a całe pomieszczenie jest o wiele lepiej doświetlone.

W biblioteczce zmieściły się również kanapa, pufa i telewizor. Z tego pokoju właściciel może wyjść bezpośrednio do ogrodu, bo mamy tutaj przeszklone drzwi tarasowe. Tym, co jeszcze zwraca uwagę w tej części domu jest metalowa, czerwona drabina, po której można się wdrapać, aby sięgnąć ukochane lektury.

Stonowane wnętrze z kolorowymi akcentami

Kuchnia z jadalnią

Kuchnia z jadalnią jest pełna drewna. Z tego materiału zostały wykonane meble kuchenne, stół, oraz krzesła i regał. Poza drewnem mamy tutaj szarości widoczne, zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Jedynym elementem, który skutecznie przyciąga spojrzenia, jest regał w intensywnym odcieniu żółci. Sprawia, że to proste wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom z biblioteczką – metryczka projektu

Projekt: prywatny, dom
Biuro projektowe: Kamil Domachowski (IFA Group)
Realizacja: 2023
Zdjęcia: materiały prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!