Połączenie przypraw i industrialnego stylu w biurze

Połączenie przypraw i industrialnego stylu w biurze

Przedsiębiorstwo o światowym zasięgu McCormick przeniosło się do prestiżowego biurowca Monopolis 2.0. Projekt wnętrza to dzieło Tétris. Został opracowany w modelu Design and Build.

Wnętrze biura inspirowane przyprawami

McCormick to właściciel polskich marek Kamis i Galeo. Jego nowe biuro ma powierzchnię 5300 m2. Celem projektu było wkomponowanie do niego elementów, które nawiązywały do tego, w czym specjalizuje się firma. Jednocześnie wnętrze powinno zachować charakter kompleksu. Trudne do zrealizowania, prawda? A jednak, jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych.

Nowe biuro miało być bezpieczne, elastyczne, zrównoważone, oraz przyjazne dla pracowników. Wystrój przestrzeni biurowej nawiązuje do zmysłów smaku, węchu i wzroku. Ma działać na przebywające w nim osoby, tak samo, jak przyprawy.

Połączenie przypraw i industrialnego stylu w biurze

Sześć pięter i sześć różnych przypraw

Zamysł projektu był taki, żeby na każdym z sześciu pięter znajdowały się akcenty kolorystyczne, które przywołują na myśl przyprawy. Dlatego w biurze możemy podziwiać piętro zielone, waniliowe, lawendowe czy czerwone. Każde z pięter posiada swój unikatowy charakter.

Nazwy ziół mają liczne sale konferencyjne i sale spotkań. W przestrzeni biurowej znajdują się również grafiki w postaci tapet oraz ilustracje stylizowane na historyczne ryciny.

Połączenie przypraw i industrialnego stylu w biurze

Przyjazne i wygodne biuro w Łodzi

Biuro jest podzielone nie tylko na open space, ale również na strefy relaksu dla pracowników. W tych ostatnich znajdują się między innymi maksymalnie wygodne kanapy, oraz ledony z hasłami wymyślonymi przez pracowników. Czy można chcieć czegoś więcej?

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro pachnące przyprawami – metryczka projektu

Projekt: publiczny, biuro
Biuro projektowe: Tétris
Zdjęcia: Kinga Skalik
Lokalizacja: Łódź
Metraż: 5300 m2
Realizacja: 2023 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!