Biuro jak z filmu Sci-Fi

Biuro jak z filmu Sci-Fi

Ostatnio bardzo dużo mówi się o sztucznej inteligencji. Kiedyś była czymś odległym dzisiaj, pomaga nam w pisaniu tekstów i nie tylko! Klimaty sci-fi stają się powoli naszą codziennością. Przeszliśmy przez pandemię koronawirusa, która zamknęła nas w domach na długie miesiące. Miało to również swoje plusy, bo cyfryzacja przyspieszyła. Firma Price f(x) przystosowała swoje biuro do spotkań stymulujących kreatywny dialog. Całe biuro jest jedną wielką otwartą przestrzenią, którą można dowolnie modyfikować. Nie znajdziemy w nim tradycyjnych boksów do pracy, czy open space. Zwyczajnie by się przy tym sposobie pracy nie sprawdziły.

Biuro jak z filmu Sci-Fi

Jaki był cel projektu?

Najważniejsza była rozbudowa głównych biur oraz dobudowanie dodatkowego piętra, które będzie użytkowane w sposób elastyczny. Dwie kondygnacje są ze sobą połączone za pomocą tysięcy drewnianych elementów. Przypominają one klocki do zabawy dla dzieci lub piksele w starych grach. Tak, czy inaczej, cała koncepcja jest bardzo nowatorska.

Centralnym punktem całego projektu jest nowa, wewnętrzna klatka schodowa. Może ona również pełnić funkcję zjeżdżalni. Jednak, aby korzystać z niej w taki sposób, należy mieć dużo odwagi. Drewniane klocki kryją w środku osobiste szafki, garderoby i sale konferencyjne. Część z tych klocków pełni rolę nieformalnych miejsce siedzących lub obszarów do wygłaszania prezentacji. Na pewno tę przestrzeń można wykorzystywać jeszcze na bardzo wiele rozmaitych, interesujących sposobów.

Na całym biurem została rozwieszona uniwersalna siatka świetlna. Działa ona jak ekran LED. Ważne informacje są również wyświetlane na barze, który jest jednocześnie recepcją. W całym biurze dominuje czerń i drewno. Trzecim akcentem kolorystycznym są żywe rośliny.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro jak statek kosmiczny – metryczka projektu

Studio: collcoll
Autor: Krištof Hanzlík, Šimon Kos, Adam Kössler, Libor Mládek, Mark Kelly
Klient: Price f(x)
Lokalizacja projektu: Meteor Center C, Thámova 681/32, 186 00 Praga
Kraj projektu: Republika Czeska
Rok ukończenia: 2022
Powierzchnia brutto: 850 m²
Powierzchnia użytkowa: 800 m²
Fotograf: BoysPlayNice
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!