Dwie czy jedna?

Dwie czy jedna?

Dwie lampy, które wyglądają, jakby zostały połączone wiązką światła, to pomysł wiedeńskich projektantów ze studia Mischer'Traxler. Wykorzystując stare, niepotrzebne lampy biurkowe stworzyli kolekcję niezwykłych obiektów świetlnych Relumine.

Podczas projektowania lamp, autorzy skupili się przede wszystkim na rodzaju źródła światła, a pretekstem do eksperymentu stał się dla nich fakt, że zgodnie z unijnymi przepisami musimy zrezygnować ze zwykłych żarówek na rzecz oświetlenia energooszczędnego.

W kolekcji Relumine projektanci połączył przeszłość i teraźniejszością – wykorzystali stare, zepsute lampy dostosowując je do nowej technologii. Każdy obiekt powstał z dwóch zniszczonych lamp, które zostały rozmontowane, wypiaskowane i od nowa polakierowane, a następnie połączone za pomocą szklanej tuby, w której mieści się cienka rurka fluorescencyjna.

W efekcie powstały zaskakujące 'podwójne' lampy o niepowtarzalnych formach, które w swojej nowej postaci potrzebują mniej energii niż każda z tworzących je lamp zużywała osobno w swoim poprzednim życiu.

Fot: Mischer'Traxler 

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!