Podniebny apartament w Warszawie – piękno i harmonia

Podniebny apartament w Warszawie – piękno i harmonia

Sam widok z okna w tym apartamencie zapiera dech w piersi. Mieszkanie ma dwa poziomy i znajduje się na samym szczycie wysokościowca. Jest jednocześnie nowoczesne, harmonijne, funkcjonalne i przytulne. Projekt wykonała Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design. Była ona również odpowiedzialna za wykończenie mieszkania pod klucz.

Jakie były podstawowe założenia projektowe?

Na dolnym poziomie miała się znajdować reprezentacyjna strefa dzienna. Natomiast na górnym funkcjonalna część prywatna dla właściciela. Dlatego na dole mamy: hol, salon z aneksem kuchennym, pokój gościnny i elegancką łazienkę z prysznicem.

Natomiast na górze są dwie sypialnie, w tym jedna z oddzielną garderobą, a także łazienka z wanną i natryskiem. Taki podział jest bardzo wygodny zarówno dla gości, jak i dla samego właściciela tego podniebnego apartamentu.

Podniebny apartament w Warszawie – piękno i harmonia

Jak prezentuje się dolny poziom?

To otwarta przestrzeń, która po prostu zachwyca. Po przekroczeniu progu apartamentu możemy podziwiać otwarty na salon hol. Salon został podzielony na trzy dyskretnie przechodzące w siebie strefy. Pierwsza to część jadalna. Druga to część wypoczynkowa, w której musiała znaleźć się kanapa. Natomiast trzecia strefa to kuchnia, a właściwie aneks kuchenny.

Kuchnia jest półotwarta. Dzięki dużemu półwyspowi z hokerami, oraz odpowiednio skomponowanej zabudowie ciekawie łączy się ona ze strefą dzienną. Salon zespala ze sobą wszystkie wymienione wcześniej strefy również dzięki temu, że wszędzie projektanci zastosowali takie same kolory, oraz materiały. Elementem, który z powodzeniem przyciąga wzrok w tym mieszkaniu są drewniane schody.

Tym, co jeszcze zwraca uwagę w tym podniebnym apartamencie są…designerskie grzejniki, oraz włączniki dotykowe. Niby niewielki akcent, ale bardzo zwiększający funkcjonalność pomieszczenia.

Nie sposób również nie zauważyć znaczenia drewna w tym projekcie. Pojawia się ono w wielu strefach ocieplając przestrzenie i dodając naturalnego wyrazu. Szczególnie klasycznie prezentuje się łazienka, która łączy biel z elementami drewna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Zostańmy w niebie – metryczka projektu

Projekt: prywatny, apartament
Projekt: Agnieszka Świderek, Deer Design
Zdjęcia: Zagórny Studio
Realizacja: 2023
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!