Young Design 2023

Young Design 2023

To już XVI edycja Young Design. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego z myślą o młodych projektantach chcących zaprezentować swoje innowacyjne pomysły.

Regulamin konkursu

Konkurs kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury, tworzącymi Kapitułę Stypendialną.

Konkurs skierowany jest do młodych projektantów, a jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie twórcy najciekawszego projektu wzorniczego, inspirowanego działalnością patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika.

"W tym roku czekamy na projekty, które przesuwają horyzont tego, co poznane i szeroko rozumiane. Szukamy projektów odważnych, wizjonerskich, wykraczających poza czas.

Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika, który niepodważalnie był odkrywcą i badaczem, ale też ekonomistą, politykiem i lekarzem. Na przekór swoim czasom i swojemu pochodzeniu udowodnił, że wytrwałość, pasja i pokora potrafią zmienić świat."

W Konkursie mogą brać udział:
a) studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia, studiujący w państwowych i niepaństwowych, polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych i technicznych, kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa i architektury,
b) studenci jednolitych studiów magisterskich państwowych i niepaństwowych, polskich i zagranicznych uczelni artystycznych i technicznych, kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa i architektury,
c) absolwenci polskich i zagranicznych artystycznych i technicznych uczelni państwowych i niepaństwowych, w tym architektury, którzy do dnia 31 grudnia 2023 roku nie ukończą 29 lat,
d) zespoły projektantów o maksymalnej liczbie dwóch osób spełniających (każdy indywidualnie) warunki, o których mowa w punktach a, b lub c powyżej oraz pod warunkiem, że zgłoszone projekty będą ich wspólnym dziełem.

Harmonogram:
9 lutego 2023 r. – start aplikacji do Konkursu.
30 kwietnia 2023 r. – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu.
10 maja 2023 r. – obrady Zespołu Ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, wybór 10 finalistów Konkursu.
11 maja 2023 r. – ogłoszenie finalistów Konkursu. Poinformowanie finalistów drogą elektroniczną o zakwalifikowaniu do finału i o prezentacji przed Kapitułą Stypendialną.
12 – 19 maja 2023 r. – termin dowozu prototypów do siedziby Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
22 maja 2023 r. – finał Konkursu. Obrady Kapituły Stypendialnej. Prezentacje finałowe przed Kapitułą, odbywające się w formule online.
1 czerwca 2023 r. – ogłoszenie Laureata Konkursu Young Design, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy podczas uroczystości w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
30 lipca 2023 r. – Zakończenie wystawy.

Nagrody:
Laureat nagrody głównej otrzymuje Stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora/Źródło: instytutwzornictwa.com

Young Design 2023

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!