Biuro po pandemii od Massive Design

Biuro po pandemii od Massive Design

Zacznijmy może od tego, że biuro projektowe Massive Design nie tworzy projektów, które szybko odchodzą w niepamięć. Tak było również i tym razem. Tym razem stanęło przed zadaniem zaprojektowania biura dla młodych pracowników, które będzie zgodne z popandemicznymi oczekiwaniami. Większość z tych ludzi nigdy nie pracowało stacjonarnie, więc było nad czym się zastanawiać. Zobaczmy, jak wyszło!

Koniec pandemii to nowe wyzwania

Po okresie pandemii pracownicy zaczęli wtedy powoli wracać do biur. Wcale nie było to proste, ponieważ pracownicy przez kilka miesięcy już zdążyli się przyzwyczaić do trybu home office. A jak przekonać do pracy stacjonarnej osoby, które zawsze wykonywały obowiązki zdalnie? To bardzo trudne. Dlatego właściciele tego biura poprosili o wsparcie zespół specjalistów z pracowni Massive Design.

Biuro po pandemii od Massive Design

To pracownik decyduje, w jaki sposób pracuje

Centrum biura stał się Social Hub, który jest multifunkcyjną przestrzenią. Znajdują się w niej obszary recepcji, zewnętrznych sal konferencyjnych, miejsc nieformalnych spotkań czy dużej kantyny. To również przestrzeń przeznaczona do spotkań wszystkich pracowników lub zaproszonych z zewnątrz gości.

Biuro po pandemii od Massive Design

Nowocześnie i przytulnie

Projektanci stworzyli biuro, do którego po prostu chce się przychodzić i spędzać czas z pozostałymi współpracownikami. W przestrzeni biurowej dominuje styl Mid-Century modern. Był on szczególnie modny w Stanach Zjednoczonych w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Charakterystycznym elementem wystroju wnętrza z tamtego okresu są między innymi występujące w strefie Social Hub tzw. „clerestory windows”. Meble w recepcji również są w tej stylistyce.

Natomiast elementy nawiązujące do czasów współczesnych to między innymi: terrazzo, surowy beton czy otwarte sufity.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro jak w Stanach Zjednoczonych – metryczka projektu

Wnętrze: wnętrze biurowe
Projekt: Massive Design
Zdjęcia: mat. prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!