Hotel Mercure Białystok – 100% Podlasia

Hotel Mercure Białystok – 100% Podlasia

Zespół MIXD podjął zaprojektowania wnętrz części wspólnych hotelu Mercure Białystok. W tym projekcie pierwszym krokiem było dowiedzenie się, jak najwięcej o samym Podlasiu. To naprawdę atrakcyjny, chociaż nadal tajemniczy region Polski. Projektanci bardzo dobrze wczuli się w klimat Podlasia. Dzięki temu, goście również mogą go poczuć już po przekroczeniu progu hoteli.

Smaki Podlasia

Podlasie samo w sobie jest bardzo ciekawym regionem Polski pod względem historii, kultury, czy umiejscowienia na mapie. Materiały, kolory, sprzęty, dekoracje i detale – to wszystko skutecznie wprowadza gości hotelowych w klimat Podlasia.

Hotel Mercure Białystok – 100% Podlasia

Kwiaty już od wejścia

Po lewej stronie od wejścia znajduje się ściana. W niej jest nieregularne lustro schowane pośród roślin. Lustro nawiązuje do oglądanej z góry rzeki Biebrzy. W hotelowej biblioteczce goście mogą znaleźć mnóstwo albumów fotografii przyrodniczej, m. in. autorstwa Wiktora Wołkowa, słynnego polskiego fotografika.

W recepcji możemy podziwiać również portret damy w bogato zdobionej sukni. Do końca nie wiadomo, kim ona jest. Może to być na przykład Katarzyna Branicka, która stworzyła pałac nazywany dzisiaj podlaskim Wersalem. Autorka tego portretu, czyli Martyna Berger schowała twarz damy w bukiecie kwiatów, co daje piękny i nietuzinkowy efekt.

Hotel Mercure Białystok – 100% Podlasia

Hotel pełen roślin i zieleni

Ten hotel jest pełen motywów nawiązujących do Podlasia oraz do jego przyrody. Na ścianach mamy nasyconą zieleń, która przypomina kolory występujące w puszczy. Na tapetach w restauracji oraz sali konferencyjnej możemy zobaczyć opary, które unoszą się nad leśnymi mokradłami. W restauracji do góry nogami został również powieszony żubr. Jest całkiem sympatyczny i goście nie muszą się go w ogóle obawiać.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel rodem z Podlasia – metryczka projektu

Obiekt: Hotel Mercure Białystok
Lokalizacja: Białystok
Inwestor: City Interhotels
Zakończenie inwestycji: Kwiecień 2022
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Marta Jakubas, Paweł Panek, Joanna Mazurek, Martina Mirecki, Jolanta Cioroch, Joanna Paterska
Zdjęcia: Mood Authors
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Taptrarat 2024-02-13 21:26:22

Therefore, it is reasonable to use either concurrent or sequential regimens when tamoxifen and radiation are both indicated in patients undergoing breast conservation therapy viagra dosage for 60 year old courts awarded plaintiffs against operator BP Plc in the much larger 2010 Deepwater Horizon spill, which fouled beaches, damaged fisheries and killed 11 people in the Gulf of Mexico

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!