Mieszkanie w Warszawie z podlaskim klimatem

Mieszkanie w Warszawie z podlaskim klimatem

Architektura na Podlasiu to nie tylko charakterystyczne rzeźbienia w drewnie. W tej części Polski domu mają niepowtarzalny, wręcz sielski styl. To sprawia, że chciałoby się pozostać na Podlasiu na dłużej. A co, gdy nie ma takiej możliwości? Wtedy rozwiązaniem jest przeniesienie Podlasia do własnego mieszkaniu. Takiego wyzwania podjął się architekt Jacek Tryc, we współpracy z Angeliką Kłos. W lokalu inspirowanym Podlasiem zamieszkują rodzice i ich dorastająca córka. Natomiast samo mieszkanie znajduje się w na terenie zrewitalizowanej zabytkowej fabryki na Białołęce.

Liczne nawiązania do Podlasia

Zarówno właściciele tego 84-metrowego mieszkania, jak i projektant Jacek Tryc, bardzo dobrze znają Podlasie i są w jakiś sposób związani z tą częścią Polski. Ostatecznie mieszkanie jest utrzymane w stylu drewnianej, starej architektury. Ozdobna ściana w kuchni jest inspirowana bogato rzeźbionymi szczytami drewnianych domów. Najważniejszym elementem we wszystkich wnętrzach są prostota oraz natura. Doskonale komponują się one z bujną roślinnością na zewnątrz.

Mieszkanie w Warszawie z podlaskim klimatem

Bardzo oryginalna kuchnia

Mieszkanie składa się z pokoju dziennego z kuchnią, gabinetu, hallu, sypialni, pokoju dziecka i łazienki. Kuchnia została połączona z jadalnią i salonem. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest pas nad blatem roboczym. W przestrzeni kuchennej znajduje się również czekoladowobrązowy drewniany stół otoczony czarnymi krzesłami w stylu nowoczesnym.

Mieszkanie w Warszawie z podlaskim klimatem

Stare z nowym

Wszystkie stare meble należą do właścicieli. Odnowiono je i wykorzystano w projekcie. W każdym pomieszczeniu można odnaleźć motyw mebla z rozbiórki. Bardzo dobrze komponuje się ono z nowoczesnymi elementami wystroju. Neutralne, bardzo jasne kolory, które dominują w mieszkaniu są świetnym kontrastem dla ciemnego drewna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie rodem z Podlasia – metryczka projektu

Typ projektu: prywatny, mieszkanie
Projekt: Jacek Tryc, Angelika Kłos
Zdjęcia: Tom Kurek
Realizacja: 2023 rok
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!