Ciekawe połączenie sztuki i architektury

Ciekawe połączenie sztuki i architektury

Sztuka uliczna jest bardzo popularna we Włoszech. To właśnie ona stała się inspiracją do stworzenia projektu wnętrza restauracji o nazwie Street Art.

Parter w kolorach wina

Kuchnia włoska bazuje przede wszystkim na winie. Toskańskie winnice są znane na całym świecie. Właśnie ten motyw możemy zobaczyć na parterze tej restauracji.

Ciekawym elementem wystroju wnętrza są stoły wyłożone ceramiką oraz obrusy w biało-czerwoną kratkę. Ten sam motyw możemy podziwiać w mozaice na posadzkach i na suficie w kąciku dla dzieci.

Ciekawe połączenie sztuki i architektury

Niesamowita mozaika na ścianie

Na ścianie za stolikami możemy zobaczyć bardzo oryginalną mozaikę. Jest ona utrzymana w tonacji biało-czerwonej. Trochę kojarzy się z azteckimi wzorami oraz dodaje bardzo dużo energii do restauracyjnego wystroju.

W kolorze czerwonym są również kanapy dla gości i abażury w oświetleniu. Aby ta czerwień, nie była zbyt przytłaczająca, to dodano do niej drewniane stoliki.

Ciekawe połączenie sztuki i architektury

Nietypowe schody dla miłośników nowoczesnych akcentów

Elementem, na który warto jeszcze zwrócić szczególną uwagę w tej restauracji są schody. Kręte, ślimakowe i również w odcieniu czerwieni. Zabudowa schodów ma kolor czerwony, natomiast ich stopnie są drewniane. Dzięki temu, stopnie są dobrze widoczne, nawet w przyćmionym światle, a ich zabudowa daje cały efekt.

Włochy w innym wydaniu

Projektantka stworzyła wnętrze, które nie jest banalne. Nie nawiązuje do gorących klimatów Włoch bezpośrednio i sztampowo. Nie mamy tutaj doniczek z bazylią, ani pizzy namalowanej na ścianach. A mimo to, nie można nie zauważyć, że to restauracja rodem z Włoch. Wszystko przez nawiązania do street artu, które również są subtelne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Włochy i street art. – metryczka projektu

Projekt : Restauracja włoska
Projekt: Małgorzata Hendrych-Lubińska Lofft architektura
Powierzchnia użytkowa: 420 mkw
Lokalizacja : Pomorze
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!