Letni apartament z dużą ilością przestrzeni

Letni apartament z dużą ilością przestrzeni

Jak zrobić jedną, otwartą przestrzeń z wielopokojowego mieszkania? Jak stworzyć mieszkanie, które będzie miało jak najmniej drzwi? W tym projekcie najważniejsze było uporządkowanie przestrzeni, wykorzystanie już istniejących parametrów konstrukcyjnych i technicznych mieszkania. Odsłonięto również żelbetową konstrukcję stropu z żebrami. To sprawiło, że mieszkanie zyskało naprawdę surowy charakter.

Od czego wszystko się zaczęło?

Od wyboru posadzki, która miała być jednolita w całym mieszkaniu, również w łazience i przy prysznicu. Jedną z możliwości było położenie podłogi z lastryko. Jednak ostatecznie projektanci zdecydowali się na podłogę ze szczotkowanego betonu.

Letni apartament z dużą ilością przestrzeni

Apartament bez drzwi. Za to pełen skrzynek

Drugim motywem koncepcji było wstawienie „skrzynek” w otwartą przestrzeń. Pozwoliły one na oddzielenie części prywatnej od mieszkalnej. Pudełka zostały zrobione z różnych materiałów o rozmaitych strukturach. Najważniejszym elementem, który dzieli przestrzeń jest zielona, karbowana skrzynia. Ukrywa ona część kuchni z lodówką, zmywarką i piekarnikiem do zabudowy. Dotyczy to również szafy w sypialni i garderoby znajdującej się zaraz przy wejściu. Wszystko po to, żeby spełnić marzenie właściciela. Zależało mu na tym, aby w letnim apartamencie było jak najmniej drzwi.

Przy wejściu jest niewielkie pomieszczenie gospodarcze i dwie szafy wnękowe. Jedna z nich jest wpuszczona w ciemną boazerię, która wychodzi za róg biblioteki. Natomiast druga znajduje się w zielonym pudełku. Centralną przestrzeń stanowi kuchnia z wyspą wyłożoną patynowanymi mosiężnymi panelami. Ma solidny betonowy blat.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Apartament letni pełen przestrzeni – metryczka projektu

Studio: Markéta Bromová architekti
Autor Markéta Bromová
Zespół projektowy: Dominika Galandová
Lokalizacja projektu Praga – Letna
Kraj projektu Republika Czeska
Rok ukończenia: 2022
Powierzchnia użytkowa: 97 m²
Fotograf: Weronika Raffajowa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!