Wnętrza CBR Centrum Badawczo-rozwojowego

Wnętrza CBR Centrum Badawczo-rozwojowego

Centrum Badawczo Rozwojowe PID zagospodarowało zdewastowany teren w gminie Mińsk Mazowiecki w rejonie wjazdu od strony Warszawy. Umiejscowienie obiektu na działce ma ukryty sens. W przyszłości będzie można tutaj wybudować taką samą konstrukcję od południowo-zachodniej strony. Budynek jest złożony przede wszystkim z hali o powierzchni 1 425 m2 przeznaczonej na produkcję urządzeń skanujących promieniami RTG i przylegającej do niej dwukondygnacyjnej części socjalno-biurowej o powierzchni 410 m2. Natomiast w środku budynku znajdują się urządzenia techniczne oraz panele fotowoltaiczne.

 Jaki był cel projektu?

W budownictwie przemysłowym najważniejsze jest to, aby wybudowanie budynku się zwyczajnie opłacało. Ważne było to, aby w tym projekcie połączyć estetykę z ekonomicznymi rozwiązaniami. Architektom mimo niezbyt imponującego budżetu udało się stworzyć przyjazne miejsce pracy.

Wnętrza CBR Centrum Badawczo-rozwojowego

Jak wygląda biuro w środku?

Projekt wnętrz w części biurowej jest utrzymany w stylistyce industrialnej. Dodatkiem do niej są surowość oraz intensywne kolory, które ją przełamują w ciekawy sposób. W pomieszczeniach socjalnych wykorzystano budżetowe materiały wykończeniowe. Jednocześnie nie odbyło się to kosztem estetyki.

W przestrzeni przeznaczonej do produkcji zastosowano bardzo dobre oświetlenie naturalne. Można je dowolnie regulować przy wykorzystaniu mechanicznych żaluzji. Stolarka, która oddziela halę od pomieszczeń biurowych charakteryzuje się zwiększoną izolacyjnością akustyczną. Wykonano również dodatkową ścianę z płyt warstwowych, która wycisza najgłośniejsze prace produkcyjne. Dzięki temu, pracownicy sobie wzajemnie nie przeszkadzają.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Nowoczesne biuro z pomarańczowymi akcentami – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: publiczne, biuro
Pracownia: A5architekci sp. Z.o.o
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki pod Warszawą
Realizacja: 2021
Projekt: Magdalena Wroniszewska, Jakub Wroniszewski, Piotr Waga
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!