Funkcjonalne wnętrze w stonowanych barwach

Funkcjonalne wnętrze w stonowanych barwach

Najważniejszą ideą w tym mieszkaniu było to, żeby sztuka łączyła się z funkcjonalnością. Inspiracją dla powstania tego projektu jest malarstwo polskiego architekta Aleksandra Kobzdeja. W projekcie stonowane barwy łączą się z geometrycznymi formami, osiami widokowymi oraz dominantami. W mieszkaniu możemy podziwiać zarówno obrazy na płótnach, jak i rzeźbę artysty Andrzeja Żurka.

Całkowita zgodność z oczekiwaniami inwestora

Projekt funkcjonalny mieszkania powstał na bazie dokładnych oczekiwań i wymagań właściciela. Wnętrze miało być przede wszystkim lekkie i przestronne. W mieszkaniu znajduje się również przedpokój. Z niego można przejść do obszernej garderoby i do sypialni. Znakomicie w tym projekcie została wykorzystana niewielka przestrzeń. Mamy tutaj dużą ilość szaf, które pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty czy ubrania.

Funkcjonalne wnętrze w stonowanych barwach

Przestrzeń dzienna – stworzona do odpoczynku

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy, gdy wejdziemy do przestrzeni dziennej jest stół jadalniany. Nad nim znajduje się bardzo ciekawa lampa wisząca. Swoim stylem nawiązuje ona do przestrzeni loftowych, nowoczesnych z artystycznym twistem. Lampa jest wykonana z metalowych elementów, ale jej kształt powoduje, że prezentuje się wyjątkowo lekko. Aneks kuchenny bardzo spójnie łączy się z salonem.

Jasna szarość, czerń oraz ciemne drewno. Te wszystkie kolory i materiały doskonale ze sobą współgrają. Są eleganckie, stonowane, a jednocześnie nie można im odmówić charakteru. Tym, co jest ciekawe w tym projekcie, są okrągłe elementy, takie, jak na przykład stół, krzesełko, lustro.

Funkcjonalne wnętrze w stonowanych barwach

Przestrzeń sypialniana – relaks i prywatność

Sypialnia również została utrzymana w stonowanych barwach. Możemy w niej zobaczyć między innymi: szare, tapicerowane łóżko oraz wygodny fotel w tym samym odcieniu. Znalazło się również miejsce na niewielką szafkę nocną z szufladą oraz ze złotym uchwytem. W sypialni znajduje się również żółta pufa, drewniana toaletka oraz ogromne, okrągłe lustro. W tym wnętrzu naprawdę nie potrzeba niczego więcej.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Stonowane mieszkanie – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: AMJ Studio
lokalizacja: Poznań
inwestor prywatny
rok projektu: 2021
realizacja: 2021-2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!