Sala koncertowa w Świebodzinie

Sala koncertowa w Świebodzinie

Jeżeli myślisz o wybraniu się na koncert, to bardzo dobrym wyborem będzie Świebodzin. W nowej sali koncertowej słuchanie każdego dźwięku stanie się prawdziwą przyjemnością. A całe wydarzenie będziesz przeżywać jeszcze pozytywniej, dzięki minimalistycznemu i bardzo eleganckiemu wystrojowi.

Prosty projekt a duże trudności

Projektowanie sal koncertowych to zawsze ogromne wyzwanie dla każdego architekta. Dlatego nie wszyscy się decydują na jego podjęcie. sala koncertowa w Państwowej Szkole Muzycznej w Świebodzinie spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Jest nowoczesna, minimalistyczna, ergonomiczna i ma doskonałą akustykę. Przecież w takim miejscu to właśnie dźwięki powinny się wybijać na pierwszy plan. Na drugim planie znajduje się wystrój. Jednak on również powinien być na najwyższym poziomie, aby widzowie mogli w pełni cieszyć się każdym, muzycznym wydarzeniem. 

Projekt sali koncertowej w Świebodzinie opracowała Wiesława Klim PP ARCHIT. Włożyła w niego mnóstwo pracy. Projektowanie trwało przez kilka lat. Jednak warto było tyle czekać, bo sala koncertowa prezentuje się naprawdę dobrze.

Sala koncertowa w Świebodzinie

Elegancki wystrój sali koncertowej w Świebodzinie

W projekcie sali koncertowej zastosowano kilka nietypowych i ciekawych rozwiązań. Zaliczyć można do nich mocne „rozrzeźbienie” ustrojów akustycznych. Do ich wykonania użyto belek z klejonego drewna oraz strukturalnych płyt z malowanego MDF, zakomponowanych ażurowo. Dodatkowo ciemne szczeliny podkreślają ten przestrzenny efekt.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Świebodzinie znajduje się w dużej willi, położonej przy skrzyżowaniu głównej ul. Sulechowskiej i kameralnej ul. Paderewskiego. Powstała już w 1947 roku. Obecnie mieści się w niej wielofunkcyjna multimedialna sala koncertowa z zapleczem technicznym, socjalnym i administracyjnym, połączona  z budynkiem szkoły. Sala została urządzona w stylu minimalistycznym. Jedyne kolory, jakie w niej możemy dostrzec to biel, czerń oraz beż. Ogromne wrażenie robi również oświetlenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza sali koncertowej

Zachwycająca sala koncertowa – metryczka projektu

Projekt: publiczny, sala koncertowa
Biuro projektowe: Wiesława Klim PP ARCHIT.
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2023 rok
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!