Pizzeria Tutti Santi

Pizzeria Tutti Santi

Wnętrze pizzerii Tutti Santi jest dziełem architektów z pracowni LSD Studio w Krakowie. Nie ma w naszym kraju drugiej pizzerii, która miałaby podobny klimat. Wystrój nawiązuje do…gotyckich świątyń. Tym, co jeszcze zwraca uwagę są bardzo wysokiej jakości materiały. Lokal mieści się w centrum Warszawy przy ulicy Królewskiej 18. Jego wnętrze jest jednocześnie przytulne i bardzo nowoczesne.

Pizzeria trochę jak świątynia

Nazwa lokali Tutti Santi, czyli Wszyscy Święci, wyjaśnia jego niecodzienny wystrój. Nawiązuje on do sztuki i historii sakralnej. Elementy sztuki gotyckiej zostały stworzone specjalnie na potrzeby tej pizzerii. Wykonano je z nowoczesnych materiałów, co nadało im niesamowitego charakteru. Wystarczy spojrzeć na przykład na oryginalne obrysy witraży. Znajdują się one wzdłuż elewacji. Robi to niesamowite wrażenie zarówno dla gości restauracji, jak i osób, które ją mijają.

Pizzeria Tutti Santi

Święci w pizzerii

Kolejnym, również mocno kontrowersyjnym elementem wystroju wnętrza się ikonografie postaci świętych. Pokazują one prawdziwych, chrześcijańskich świętych w nowoczesnej, pop kulturalnej wersji. Choćby dla nich warto jest zjeść wyśmienitą pizzę w tym lokalu.

Tym bardziej, że imionami świętych wiszących na ścianach nazwano poszczególne pizze widniejące w menu.

Pizzeria Tutti Santi

Pozostałe wyjątkowe elementy we wnętrzu

W pizzerii znajdują się również takie bardzo interesujące akcenty, jak: witraże, podwieszane sufity, meble czy detale metaloplastyczne. Nie możemy również na samym końcu nie wspomnieć o prawdziwym, włoskim piecu, w którym pali się żywy ogień. Wnętrze pizzerii jest oryginalne, kameralne i przytulne. Powinni do niego zajrzeć nie tylko miłośnicy współczesnego designu, ale każdy kto chce spróbować wyjątkowe pizzy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza pizzerii

Pizzeria ze świętymi – metryczka projektu

Typ lokalu: publiczny, pizzeria
Projekt: LSD studio
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!