Niewielkie mieszkanie z widokiem na Odrę

Niewielkie mieszkanie z widokiem na Odrę

Projektantki to Ania Haudek i Joanna Major. Mieszkanie było sporym wyzwaniem, ponieważ ma tylko 42 m2. Znajduje się na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Po skończonym remoncie ma rewelacyjny klimat i aż chce się w nim mieszkać.

Mieszkanie na wynajem nie musi być nudne!

Mieszkanie było przeznaczone na wynajem. Dlatego musiało być estetyczne, wygodne i podobać się każdemu z przyszłych lokatorów. Trudne to zadanie. Jednak, jak się okazało całkowicie wykonalne, gdy ma się wsparcie projektantek. W mieszkaniu znajduje się sypialnia, miejsce do pracy zdalnej, dobrze wyposażona kuchnia.

Niewielkie mieszkanie z widokiem na Odrę

Drewno, biel i energetyzujący pomarańczowy

W mieszkaniu jest miło i przytulnie, ponieważ nie brakuje w nim drewna. Możemy je zobaczyć w kąciku do pracy, w sypialni oraz w łazience. Często towarzyszy mu kolor biały. Aby wnętrza nie były tak bardzo neutralne, to wprowadzono do nich kolorowe akcenty. Pomarańczowy bardzo się tutaj wybija. W tym kolorze jest obramowanie ścianki działowej, część zabudowy prysznica, czy regał w sypialni. Kolor pomarańczowy bardzo ożywia każde wnętrze i powoduje, że mieszkańcy tego lokum mają więcej chęci do działania.

Niewielkie mieszkanie z widokiem na Odrę

Sprytne powiększanie małego mieszkania

Mieszkanie nie jest duże, dlatego niezbędne było zastosowanie różnych wnętrzarskich trików, które optycznie je powiększyły. Jednym z nich jest zrobienie przeszklonej ścianki działowej, która zajmuje o wiele mniej przestrzeni niż jednolita ściana. Kolejnym zastosowanym zabiegiem są meble na indywidualne zamówienie, które zapewniają bardzo dużo miejsca do przechowywania. Dzięki temu, mieszkanie na wynajem wydaje się większe niż jest w rzeczywistości.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie na wynajem z kolorowymi akcentami – metryczka projektu

Typ projektu: prywatny, mieszkanie pod wynajem
Projekt: Anna Haudek, Joanna Major
Zdjęcia: ZASOBY STUDIO – Katarzyna Ramocka, Michał Woroniak.
Lokalizacja; Wrocław
Metraż: 42 m2
Realizacja: 2022

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!