Fabryka Czekolady Premium Offices

Fabryka Czekolady Premium Offices

Ten projekt nie dotyczy siedziby znanej w całej Polsce firmy produkującej czekoladę. Tak naprawdę jest to niebanalny budynek biurowy, który miał być przeznaczony na wynajem. Budynek znajduje się w Katowicach. Można do niego się dostać tylko przez bramę jednej z kamienic przy Placu Wolności.

Klimat jak za dawnych lat

Chociaż zgodnie z prawem ten budynek nie znajduje się na liście obiektów zabytkowych, to wiele jego pierwotnych elementów zostało przez projektantów zachowanych. Najciekawsze z nich to: stalowe konstrukcje, okiennice w stylu loftowym, czerwona cegła, łukowate sklepienia stropów, naturalny kamień na ścianach na niższych kondygnacjach, czy posadzka, na której wcześniej stały maszyny.

Wszystkim tym częściom budynku przywrócono dawną świetność. Nowością są duże przeszklenia, które pozwoliły podzielić przestrzeń zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Bardzo ważne było to, aby nowoczesność nie zaczęła dominować nad zabytkowymi częściami budynku. Właśnie dlatego dodane wyposażenie jest ergonomiczne, funkcjonalne i eleganckie.

Fabryka Czekolady Premium Offices

Duży nacisk na oświetlenie

Oświetlenie w tych wnętrzach stanowi znakomite połączenie punktów oświetleniowych, które skutecznie eksponują różnorodne faktury i kształty. W tym projekcie zastosowano również oświetlenie, które zapewnia pracownikom komfort w czasie wykonywania ich codziennych obowiązków.

Fabryka Czekolady Premium Offices

Czerń i szarość

Te dwa kolory po prostu musiały się znaleźć w przestrzeni o charakterze loftowym. Dlatego te kolory możemy zobaczyć między innymi przy obramowaniach przeszkleń, meblach, panelach akustycznych przy biurkach i w wielu innych miejscach. Dobrze wpisują się one w charakter całego budynku.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Nietypowa Fabryka Czekolady – metryczka projektu

Wnętrze: prywatne, biuro
Projekt biura w zakresie architektury wnętrz: Pracownia Make It Yours we współpracy z Tomaszem Chruścielem.
Zdjęcia: Katarzyna Salach
Lokalizacja: Katowice
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!