Przytulny dom we Wrocławiu

Przytulny dom we Wrocławiu

Dom we Wrocławiu ma kształt L. Jego górną część otacza ogród. Najważniejszym elementem w otwartej strefie dziennej, która ma łączną powierzchnię 80m2 są ażurowe, rzeźbione schody. W środku domu dominują nowoczesne i ponadczasowe rozwiązania architektoniczne. Nie brakuje w nim również szlachetnych i rzucających się w oczy materiałów, oraz kolorów.

Co znajduje się w domu?

W tym domu są wydzielone następujące pomieszczenia: obszerna strefa dzienna na parterze, na piętrze pokoje dzieci (blisko schodów), mała sypialnia z łazienką i garderobami oraz pokój kinowy nad garażem.

Właściciele bardzo dużą wagę przykładali do tego, aby ich nowe miejsce na ziemi, było nowoczesne, stylowe i eleganckie. Zastosowane w tym projekcie materiały są naprawdę wysokiej jakości. Równie ważna jak strona wizualna jest w tym domu funkcjonalność.

Przytulny dom we Wrocławiu

Jak wygląda wnętrze domu?

W całym domu zostały położone deski w odcieniu ciemnego drewna. Na parterze są one skierowane w stronę tarasu, by nie kolidowały z widokiem na przepiękny ogród. W domu znajduje się również kominek narożny z samodzielną obudową. Został wykończony mocnymi ciemnymi płytami ze spieku kwarcowego. Warto zauważyć, że z tego samego materiału jest wykonany stolik kawowy (na zamówienie) oraz ściana medialna.

Kolor mebli kuchennych jest zbliżony do tego, znajdującego się na płytach kominka. We wnętrzu domu znalazły się również elementy betonowe, na przykład w dolnej części obudowy kominkach i na pierwszych trzech stopniach schodów.

To z pewnością nie jest bardzo kolorowy dom, ale stonowane barwy są eleganckie i sprzyjają odpoczynkowi. Jedynym dodatkowym kolorem w tym domu jest granat, który widać na meblach tapicerowanych.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Stonowany i przyjazny dla oka dom – metryczka projektu

inwestor: prywatny
autor: Anna Smardz Marmur Studio
projekt: 2017-2018, 2019-2020
realizacja: 2018-2022
zakres prac: projekt architektoniczno - budowlany, projekt wnętrz z nadzorem
powierzchnia: 250m2
lokalizacja: Wrocław
zdjęcia: Maciej Lulko
opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!