Mieszkanie w kamienicy z nutą nowoczesności

Mieszkanie w kamienicy z nutą nowoczesności

Mieszkanie mieści się w historycznej kamienicy z początku XX wieku. Charakteryzuje się zadziwiająco niskimi sufitami i małym metrażem. Czy można tutaj stworzyć wyjątkowy projekt aranżacji wnętrza i wprowadzić w życie? Pracownia projektowa KODO pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Rewolucyjny i rewelacyjny projekt

Wnętrze mieszkania jest funkcjonalne i wyjątkowe. Od niektórych jego elementów po prostu nie możemy odwrócić wzroku. Mieszkanie od samego początku miało być miejscem do pracy zdalnej. Dlatego musiało być przytulne i zachęcać do przebywania w nim jak najdłużej.

Najwięcej zmian dokonano w łazience wannę zastąpiono strefą prysznicową typu walk-in. Metamorfozę przeszedł również układ wnętrza oraz wyposażenie, dodano również w niej całkiem nowe szafki. Dzięki temu, łazienka stało się naprawdę bardzo nowoczesną przestrzenią. Nie brakuje w niej miejsca do przechowywania. Zapewniają je nie tylko standardowe szafki łazienkowe, ale również zabudowa nad WC. Jest jasna, więc ładnie łączy się z płytkami w kolorze jasnej szarości. Natomiast stojące szafki łazienkowe są czarne. Elegancji i stylu dodają im białe uchwyty.

Mieszkanie w kamienicy z nutą nowoczesności

Przejdźmy teraz do kuchni

Chociaż miejsca jest w niej naprawdę niewiele, to niczego więcej nie potrzeba. Wszystko, co niezbędne się w niej zmieściło. Szafki mają kolor szary i żłobienia, przez co zyskują bardzo szlachetny i klasyczny charakter. Idealnie pasują do kamienicznego wnętrza. Towarzyszą im drewniane blaty. W tej malutkiej kuchni szafki stoją po obu stronach. Wbrew pozorom stanowi to pewną zaletę. Nie ma konieczności przenoszenia naczyń z gorącymi potrawami na duże odległości. Na pewno jedna osoba na takiej powierzchni będzie czuła się znakomicie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie dla singla – metryczka projektu

Projekt: KODO
Lokalizacja: Wrocław, Przedmieście Oławskie
Realizacja: 2022
Zdjęcia: materiały prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!