Kwintesencja współczesnej elegancji

Kwintesencja współczesnej elegancji

W projekcie zastosowano materiały, które przetrwają próbę czasu i jednocześnie będą miały minimalistyczny charakter. Na ścianach i podłogach możemy zobaczyć naturalne kamienie, granity oraz lite drewno. Ogromne wrażenie zrobiła na nas klatka schodowa wykończona naturalnym granitem w malarskim wybarwieniu. Kamieniem wykończone są również ściany i blaty kuchennej. Konsekwentnie te same materiały zastosowano w łazience.

Bardzo duża przestrzeń dzienna

W tym domu naprawdę nie ma żadnych zbędnych dodatków. Dzięki temu, wydaje się on jeszcze przestronniejszy niż jest w rzeczywistości. Drewno jest widoczne na ścianach i podłogach. Nie tylko ociepla pomieszczenie, ale również doskonale łączy się z czernią, która jest widoczna na tapicerowanych, skórzanych krzesłach wokół jadalnianego stołu, ścianie medialnej, oświetleniu i wreszcie obramowaniu wyjścia na taras. Drewno powoduje, że czerń dodaje pomieszczeniu charakteru, a nie je przytłacza.

Kwintesencja współczesnej elegancji

Zabawa w biel i czerń w kuchni

Natomiast w części kuchennej znajdują się czarne szafki na dole i wykończone drewnem na górze. Byłoby to klasyczne, industrialne połączenie, gdyby nie marmur na blatach i w przestrzeni międzyblatowej. Rozświetla on i urozmaica to połączenie, do którego wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W części kuchennej naszą uwagę zwróciło również oświetlenie. Z jednej strony mamy długie lampy ledowe, a z drugiej wiszące, z trochę kosmicznymi kloszami. Sprawiają one, że cała przestrzeń staje się o wiele bardziej designerska i oryginalna. Pewnie nie każdy zdecydowałby się właśnie na takie lampy, ale nam bardzo się podoba ta odwaga projektantów i właścicieli tego domu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza

Luksusowy dom z loftowymi inspiracjami – metryczka projektu

Biuro projektowe: Prodom Architektura i Konstrukcja
Kategoria: wnętrza
Województwo: wielkopolskie
Data realizacji obiektu: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!