Prawdziwie luksusowy dom

Prawdziwie luksusowy dom

Luksus we współczesnym wydaniu nie musi oznaczać kryształowych żyrandoli i ociekających złotem ścian. Teraz prawdziwym bogactwem stały się prostota i minimalizm. Wnętrze domu jest tak skomponowane, że aż ciężko od niego oderwać wzrok. Biel, czerń, drewno. Okazuje się, że niczego więcej nie potrzeba, żeby zrobić piorunujące wrażenie na gościach. Projekt wnętrza wykonała pracownia Concept JOana.

Co było ważne w tym projekcie?

Na samym początku właściciele chcieli po prostu przebudować swój stary dom. Jednak po konsultacji z Pracownią architekta Piotra Aniśko oraz Concept JOana , zdecydowali się wybudować swoje nowe miejsce na ziemi, od postaw. Jak widać, wyszło to na korzyść.

Prawdziwie luksusowy dom

Jak prezentuje się to wnętrze?

Gdy spojrzymy na pomieszczenia w tym domu, to nasuwa nam się sformułowanie ,,minimalizm w wersji luksusowej”.  Proste bryły ciekawie łączą się tutaj z delikatnie złamanymi płaszczyznami. Pozwoliło to zatroszczyć się o prawidłową akustykę, co w tak dużym domu ma niebagatelne znaczenie. Nie można zapominać o tym, że w domu jest naprawdę przestronna strefa dzienna, która wymagała odpowiedniego wygłuszenia, aby najdrobniejsze dźwięki nie niosły się po całym domu. Za ich wytłumienie odpowiada drewniany sufit, dwie kostki sufitu podwieszanego, które wydzielają strefę wypoczynkową oraz kuchnię.

Prawdziwie luksusowy dom

Elegancka kuchnia połączona z salonem

Skoro jesteśmy już przy kuchni, to warto zerknąć na białe szafki kuchenne, które wspaniale współgrają z czarną zabudową ze złotymi paskami. Takie jednolite bryły stanowią kwintesencję elegancji. Kuchnia w tym domu jest otwarta na salon. Można z niej zobaczyć na przykład czarną ścianę medialną, jasnoszary zestaw wypoczynkowy oraz bardzo ciekawe oświetlenie wiszące złożone z wielu takich samych lamp ze szkła.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Stylowy dom – metryczka projektu

Projekt domu: ConceptJOana Joanna Ochota, Pracownia projektowa Aniśko
Projekt wnętrza: Concept JOana
Lokalizacja: Sosnowiec
Realizacja: 2022
Zdjęcia: materiały prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!