Rewolucyjne zmiany w biurze

Rewolucyjne zmiany w biurze

Zadanie projektantów polegało na odświeżeniu wnętrza czterokondygnacyjnego biura dla nowego najemcy. Jest nim duża firma z branży IT. Jego nowa siedziba znajduje się w historycznym obiekcie Domu Handlowego Renoma we Wrocławiu. Ten budynek powstał już w 1930 roku. Czy połączenie nowoczesnych technologii z miłością do historii było dobrym pomysłem? Przekonajmy się!

Niezwykły budynek z historią

Zwykłe odświeżenie biura, które miało być łatwe i proste, przekształciło się w prawdziwą rewolucję. Więcej zmian to rzeczywiste korzyści dla pracowników. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do Domu Handlowego Renoma we Wrocławiu.

Został wybudowany przez braci Wertheim jako jeden z domów towarowych ich berlińskiej firmy handlowej (Warenhaus Wertheim). Zaprojektował go znany berliński architekt Hermann Dernburg.

Jego charakterystyczne elementy to złote, ceramiczne gzymsy i licowane szkliwioną ceramiką ścianki podparapetowe. Na fasadzie znajduje się 100 płaskorzeźb ludzkich głów autorstwa rzeźbiarza Ulricha Nitschke.

Rewolucyjne zmiany w biurze

A jak wygląda wnętrze nowego biura firmy IT?

Motyw głów na fasadzie budynku przewija się również w aranżacji tego wnętrza. Na jego użytek powstały autorskie grafiki ścienne. Historyczne postacie w ciekawy sposób łączą się z technologicznymi nawiązaniami. Kolory, które występują w tym projekcie również są nimi inspirowane. Możemy wśród nich wymienić: żółty, czarny, szary i biały. One wszystkie przepięknie współgrają ze złotymi elementami w biurze.

Tyle o kolorach. Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć o zastosowanych w projekcie materiałach. Przede wszystkim są naturalne. Możemy wśród nich zaobserwować naturalne drewno i żywe rośliny.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro dla firmy IT – metryczka projektu

Kategoria: Wnętrza biurowe
Inwestor: Globalworth / IT tenant
Lokalizacja: Renoma, Wrocław, Polska
Powierzchnia: 12 000 m2
Zespół projektowy: Łukasz Reszka, Maciej Kowaluk, Anna Patyk, Angelika Czajczyńska, Martyna Słowek
Współpraca: Studio Bardzo (space branding)
Foto: Stanisław Zajączkowski
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!