Przedwojenne klimaty – rewelacyjna podróż w czasie

Przedwojenne klimaty – rewelacyjna podróż w czasie

Mieszkanie znajduje się w przedwojennej willi, na parterze. Ma aż 180 m2. Samodzielne zaaranżowane tak dużej i wymagającej przestrzeni, przerosło siły właściciela. Dlatego zgłosił się do biura architektonicznego. Jego marzeniem było, żeby określić, które zabytkowe elementy można jeszcze ocalić, a które wymagają całkowitego usunięcia. Inwestor był jednocześnie właścicielem całkiem pokaźnej kolekcji dzieł sztuki. Aby je odpowiednio wyeksponować, konieczne było dobranie do nich oprawy, oświetlenia i tła, na którym miały zawisnąć. Tego wyzwania podjęło się biuro architektoniczne mmoa architekci z Katowic.

Wszystko zaczęło się od…drzwi

Największe wrażenie w tej przedwojennej willi robiły drewniane, oryginalne, przeszklone drzwi prowadzące do oranżerii. To właśnie one określiły styl całego projektu. Aby cały projekt był idealnie spójny, to połączono większość pomieszczeń taką samą posadzką, czyli klasycznym, dębowym parkietem. Przepięknie łączy się on z wyjątkowo nowoczesnymi, designerskimi meblami o jakości premium.

Przedwojenne klimaty – rewelacyjna podróż w czasie

Niesamowicie elegancki salon

Jeżeli mielibyśmy powiedzieć, jak powinien wyglądać idealny salon, to wybralibyśmy ten. Ogromna, skórzana czarna kanapa, niewielkie, ale bardzo nowoczesne stoliki kawowe, czarne, futrzane dywany, metalowa, czarna szafka oraz rzeźba w kształcie popiersia. Jest męsko, to fakt, ale za to jak stylowo. Duża przestrzeń sprawia, że czerń nie przytłacza pomieszczenia, tylko dodaje mu klasy.

Przedwojenne klimaty – rewelacyjna podróż w czasie

Duża kuchnia i jadalnia

Tutaj mamy kontynuację zabawy w biel i czerń. Wszystkie meble, czyli wyspa kuchenna, szafki kuchenne oraz stół i krzesła jadalniane są czarne. Natomiast ściany mają kolor śnieżnobiałej bieli. Całość skutecznie ociepla, drewniany, dębowy parkiet. Tutaj również znajdują się nowoczesne rzeźby.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie klasy premium – metryczka projektu

Wnętrze: prywatne, mieszkanie
Pracownia: mmoa architekci
Lokalizacja: Katowice
Data powstania: 2022
Powierzchnia: 180m2
Zdjęcia: Janina Tyńska
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!