Kolorowe mieszkanie w bloku

Kolorowe mieszkanie w bloku

Właściciele tego mieszkania marzyli o otwartej, nowoczesnej i praktycznej przestrzeni. Jednocześnie chcieli podkreślić charakterystyczne cechy tego lokum. Projektanci zdecydowali się na wyburzenie wszystkich ścianek działowych. Jednocześnie odsłonili betonowe prefabrykanty i powiększyli znajdujące się w nich dziury. Mieszkanie nie ma sztywnego podziału na strefy. Płynnie jedna część przechodzi w drugą.

Jaki teraz jest układ funkcjonalny mieszkania?

Zamknięta, ciasna kuchnia została zamieniona w strefę jadalnianą. Natomiast biała, wysoka zabudowa kuchenna została częścią salonu. Między jadalnią a salonem umieszczono niski ciąg szafek z blatem w kolorze czarnym.

Kolorowe mieszkanie w bloku

Mieszkanie pełne charakterystycznych elementów

Wyjątkowe akcenty, które możemy zobaczyć na tej przestrzeni to między innymi: odnowiony drewniany parkiet, odsłonięte betonowe ściany, czy parapety z lastryko. Mieszkanie wyróżnia się również stalowymi lekko przemysłowym charakterem. Doskonale podkreślają go na przykład: elementy konstrukcyjne ze stali, techniczne lampy o minimalistycznym designie, czy ściana zbudowana z luksferów, za którą znajduje się sypialnia.

Kolorowe mieszkanie w bloku

Kolor też musi być!

Dowodem na to są występujące w tej przestrzeni meble. Pierwsze skrzypce gra tutaj zdecydowanie intensywnie niebieska sofa. Wzrok przyciągają również wyjątkowo kolorowe zasłonki. Towarzyszą im designerskie meble z naturalnego drewna. Ciekawym zabiegiem w tym projekcie są lustra występujące w różnych miejscach. Przepięknie odbijają one światło i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim wydaje się, że w tym mieszkaniu jest więcej słońca! W mieszkaniu nie brakuje również roślin doniczkowych, które skutecznie je ocieplają.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z kolorowymi meblami – metryczka projektu

Architekt: Grzegorz Layer
Miejscowość: Katowice
Powierzchnia: 50 m2
Rok projektu:  2020
Zdjęcia: Grzegorz Layer
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!