XIV Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny na projekt wnętrza: Wnętrze - Światło – Cień. Jak co roku konkurs organizowany jest przez Katedrę Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, pod patronatem: Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz patronatem honorowym SARP O/Kraków.
Tegoroczny temat konkursu to: „Gra w płaszczyzny”.
Tematem zadania projektowego jest aranżacja przestrzenno-funkcjonalna wybranego wnętrza architektonicznego w połączeniu ze strefą wejściową, ogrodem, przestrzenią publiczną, małą architekturą, roślinnością z wykorzystaniem zadanych produktów lub/i inspirowana wybranym dziełem sztuki.
Ziemia jest płaska? Wnętrze to zwykle zbiór połączonych ze sobą pod kątem prostym płaszczyzn, które z zapałem dekorujemy, zasłaniamy, czasem dziurawimy… Nuda? A może funkcjonalność – wszak przy zakrzywionej ścianie trudno postawić mebel, zawiesić obraz. A gdyby tak poeksperymentować? Ścianę, posadzkę czy sufit wygiąć, wydrążyć, połamać? Utworzyć dzięki temu meble. Bawić się planami. Zagrać w płaszczyzny.
A może gładka ściana nie jest wcale monotonna? Może jej istota tkwi w byciu płaszczyzną, po to, aby realizować się w roli tła dla narracji, jak w teatrze cieni, gdzie bez niej iluzja zniknęłaby demaskując nagle pozbawiony magii obraz mozolnych zmagań artystów z materią dzieła. We wnętrzu - płaska czy przetworzona - jak pusta kartka tworzy scenę dla zdarzeń, tło dla emocji przeżywanych w kontakcie z przestrzenią.
Formuła konkursu: Prace nagrodzone jury wybiera spośród prac studentów Wydziałów Architektury i Wydziałów Architektury Wnętrz oraz kierunków pokrewnych zgłoszonych do konkursu. Prace winny być przygotowane przez jednego autora. Można zgłaszać prace indywidualne, wykonywane podczas kursów akademickich pod opieką prowadzących lub w ramach działalności kół naukowych.
Cel konkursu
Celem konkursu jest podkreślenie związków teorii z praktyką poprzez wykorzystanie dostępnych, obecnych na rynku produktów współczesnego designu wysokiej jakości w nadawaniu wnętrzu jego unikalnego charakteru. Podkreślenie wagi spojrzenia na projekt wnętrza jako kompleksowej całości, począwszy od jego kształtu przestrzennego, materiału i kolorystyki, a także warunków oraz efektów oświetlenia po elementy wyposażenia. Przykłady wzornictwa postrzegane będą nie tylko jako elementy niezbędne funkcjonalnie, ale także jako przedmioty użytkowe – uzupełniające, intrygujące, inspirujące – wzbogacające jego wystrój.
Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest projekt aranżacji wnętrza mieszkalnego lub niemieszkalnego, w którym znaczącą rolę pełni światło dzienne oraz który spełnia przynajmniej jeden z warunków
Terminy:
Nagrody (każda przyznawana jest w kategoriach: WNĘTRZE MIESZKALNE oraz WNĘTRZE NIEMIESZKALNE:
Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: wsc.pk.edu.pl
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W środę 20 czerwca w warszawskim lokalu Pies Czy Suka...
czytajProjekt pracowni MGN Małgorzaty Górskiej Niwińskiej zdobył prestiżową nagrodę...
czytajDo udziału w konkursie "Spełnij dziecięce marzenia 2015" zaproszeni są...
czytaj2700 Euro oraz oprogramowanie do projektowania do wygrania w konkursie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0