Wnętrze, które przywołuje dobre wspomnienia

Wnętrze, które przywołuje dobre wspomnienia

W pogoni za nowoczesnością, często w naszych domach i mieszkaniach zapominamy o tym, co się liczy najbardziej. Rodzina i związane z nią wspomnienia. Właściciele tego domu wiedzą, jakie są ich priorytety. Dlatego od tego bardzo nietuzinkowego mieszkania po prostu trudno jest oderwać spojrzenie. Pełno w nim książek, dzieł sztuki, starych mebli i pamiątek. Jednocześnie nie mamy wrażenia, że jest to zbiorowisko nikomu niepotrzebnych przedmiotów. Wręcz przeciwnie. Każdy z nich ma wartość nie do przecenienia, czyli sentymentalną.

Nowe miejsce, ale bez porzucania przeszłości

Czasami aranżację wnętrza zaczyna się od…porzucenia poprzedniego domostwa. Tak było i tym razem. Małżeństwo z Warszawy zostawiło swój dom i przeniosło się do apartamentu w nowym budownictwie. Miało bardzo sprecyzowaną wizję, jak ich nowe miejsce do życia, miałoby wyglądać. Pokazało architektce Mai Dembowskiej nawet, gdzie mają stać ich meble. Jednak po rozmowach z nią ostatecznie wnętrze prezentuje się trochę inaczej. Zobaczmy, jak teraz wygląda!

Wnętrze, które przywołuje dobre wspomnienia

Tradycja łączy się z nowoczesnością

Mieszkanie jest bardzo wysokie i ma naprawdę duże okna. To wszystko sprawia, że jest doskonale doświetlone, niezależnie od pory roku. Kolorystyka w nim jest stonowana i subtelna, kobieca. Możemy tutaj zobaczyć odcienie drewna, przełamaną biel, delikatną szarość. W wielu pomieszczeniach na podłodze znajduje się bielona, dębowa deska, która wprowadza niesamowity klimat.

W całym mieszkaniu panuje atmosfera apartamentu w zabytkowej kamienicy. Podkreślono go wprowadzając w przejściu między przedpokojem a salonem opaskę oraz górne przeszklenie ze szprosami. Całości dopełniają liczne pamiątki, które właściciele zbierali przez całe życie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie jak za dawnych lat – metryczka projektu

Projekt wnętrza: Maja Dembowska, DEMBOWSKA studio architektury
stylizacja: Eliza Mrozińska
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!