OT.Warta – w nowym wydaniu

OT.Warta – w nowym wydaniu

Jedno z najbardziej znanych miejsc na mapie Poznania odzyskuje swój początkowy blask. W zabytkowym budynku Łazienek Rzecznych otwarto OT.Wartą. To restauracja, której wnętrze zaprojektowało studio projektowe mode:lina™.

Warto zatrzymać się nad Wartą

Świadczą o tym liczne nawiązania do tej rzeki we wnętrzu restauracji. Jednak nie tylko Wartą ten lokal żyje. Drugim niezwykle ważnym elementem w tym projekcie są inspiracje przedwojennym stylem. Możemy go dostrzec w dodatkach. 

OT.Warta – w nowym wydaniu

Zaskakujące połączenia materiałów

We wnętrzu restauracji wykorzystano niezwykle surowe materiały. Mamy tutaj nawiązania do stylu industrialnego w postaci betonowej posadzki i falowanej włókno-cementowej płyty dachowej (eko-fali).

W restauracji wykorzystano również naturalne drewno, które skutecznie przełamuje tę całą szarość posadzki. Mamy tutaj też zabudowę meblową i zasłony w odcieniu zgaszonej zieleni, które prezentują się naprawdę wybitnie elegancko.

OT.Warta – w nowym wydaniu

Bar jak za dawnych lat

Bez wątpienia to on gra pierwsze skrzypce w tej restauracji. Znajduje się on centralnie na wprost wejścia. Ma obły kształt i jest wykończony czernią oraz złotem. Ma zadaszenie wykonane z perforowanej blachy. Tuż nad nim projektanci postawili na okręgi sufitowe, które bardzo dobrze zastępują klasyczne plafony.

W pomieszczeniu stoją również meble klasyczne meble z giętego drewna i rattanu. Właśnie takie były wyjątkowo modne w czasach przedwojennych. Dodatkowe elementy nawiązujące do tego okresu to: tapicerka z koniakowej skóry, kamienne blaty i subtelna zieleń. Wprowadzają one elegancję do tego lokalu.

Warto się wybrać do tej restauracji. To świetne miejsce dla osób, które lubią miejsca jednocześnie luksusowe i w luźnym klimacie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Szum fal i przedwojenne klimaty

Projekt: OT.WARTA
Design: mode:lina™
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
Realizacja: Grudzień 2022
Lokalizacja: Łazienki Rzeczne, Poznań
Powierzchnia: 200 m2
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!