Wanna wolnostojąca przyścienna 180 cm i sposoby jej aranżacji – garść porad!

Wanna wolnostojąca przyścienna 180 cm i sposoby jej aranżacji – garść porad!

Element wyposażenia łazienkowego, jakim jest wanna stojąca, to sprzęt znany ludzkości od bardzo długiego czasu. Niegdyś występowała (a bywa tak i dzisiaj, o czym w dalszej części artykułu!) w formie drewnianych balii, później została zastąpiona żeliwnymi, obecnie natomiast wanny wolnostojące wykonuje się z najróżniejszych materiałów. Wanna wolnostojąca przyścienna 180 cm ma klasyczny rozmiar, trudno go jednak czasem poprawnie umiejscowić nawet w dużej łazience? Jak to zrobić dobrze? Sprawdź!

Wanna wolnostojąca przyścienna 180 cm – tylko do dużej?

Duża łazienka pozwala na wiele. Nie musisz się zastanawiać, gdzie umieścić konkretny sprzęt. Nie potrzebujesz się głowić nad odpowiednim zaaranżowaniem każdego detalu, by łazienka pozostawała piękna, będąc jednocześnie funkcjonalną. Tutaj przestrzeni jest w bród i… to może być właśnie problemem! Dlaczego?

Duże łazienki są bardzo dobrym wnętrzem dla wanien wolnostojących. Zauważ jednak, że klasyczna wanna wolnostojąca przyścienna 180 cm powinna zostać ustawiona w miejscu dla niej optymalnym. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ niektóre aspekty sprawiają, że jej użytkowanie okaże się nieco bardziej wymagające.

Przykład: lubisz poranną kąpiel lub kąpiel tuż po pracy. Nie ustawiaj wanny w takim miejscu, w którym będzie nadmiernie nasłoneczniona wtedy, gdy bierzesz kąpiel. Uwielbiasz światło i nie chcesz, by wanna stanęła w miejscu zbyt zacienionym? Uwzględnij to jeszcze przed jej zakupem – czasem rolety nie rozwiązują problemu! Przyścienny typ wanny wolnostojącej ustawisz też wyłącznie przy ścianie, jak wskazuje jej nazwa. Rozważ więc, która z tych czterech będzie najbardziej dla ciebie odpowiednia.

Design wanny wolnostojącej a wystrój łazienki

W przypadku dostosowania wanny wolnostojącej przyściennej 180 cm do stylu łazienki nie spotkasz wielu problemów. Producenci tworzą bardzo różnorodne modele wanien tego rodzaju, aby pasowały tak do łazienek utrzymanych w stylu minimalistycznym, jak i tych glamour czy eklektycznym.

Bardzo ciekawą propozycją okazuje się wanna wolnostojąca stylizowana na dawną, drewnianą balię. Jest wprost stworzona do łazienek stylizowanych na rustykalne. Wcale nie musi być wykonana z drewna. Producent, tworząc taką wannę, kreuje jej specyficzną estetykę również z innych materiałów, także syntetycznych.

Wanny wolnostojące przyścienne z nóżkami są nieco rzadziej spotykane, ale również obecne na rynku. Wykorzystywane są we wnętrzach łazienek stylów paryskich czy nowojorskich. Wyróżniają się natomiast jednym z brzegów, który jest dostosowany do tego, by przylegać do jednej ze ścian pomieszczenia. Rzadszy widok, wciąż jednak niezwykle gustowny i zadowalający estetycznie.

Wybierasz wannę wolnostojącą przyścienną? Dostosuj ją do pozostałych elementów wystroju łazienki! Świetnie wygląda, gdy harmonizuje z wyposażeniem i stylem łazienki, chyba że wolisz kontrasty. Wtedy stwórz łazienkę w stylu eklektycznym, który łączy różne porządki estetyczne, a sama wanna będzie sprawiać ciekawe wrażenie, gdy wyróżni się na tle pozostałych sprzętów. Zachowaj jednak umiar. Zbyt mocne kontrasty niekoniecznie sprawdzają się w każdym przypadku.

Wanna wolnostojąca ma wiele zalet. Jest praktyczna, chociaż wymaga sporo miejsca. Jest wygodna, łatwa w konserwacji, piękna i przeznaczona dla ludzi, którzy chcą nie tylko komfortowych kąpieli, ale także niebanalnej estetyki w swojej łazience. Należysz do nich? W takim razie możesz tylko zyskać na kupnie takiej wanny. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!