Drugie życie starego młyna we Wrocławiu

Drugie życie starego młyna we Wrocławiu

Właścicielka od dawna marzyła o tym, aby znaleźć swoje miejsce na Ziemi w budynku, który będzie miał historię w tle. Udało się! W budynku dawnego młyna przy ulicy Młynarskiej właścicielka ma swój 50-metrowy apartament. Zobaczmy, jak wygląda!

Wyjątkowe miejsce i pracownia – gwarancja doskonałego projektu

Właścicielka apartamentu zdecydowała się podjąć współpracę z pracownią architektoniczną Decoroom. Ma ona swoje filie między innymi w Warszawie, oraz właśnie we Wrocławiu. Projektanci postawili na dosyć stonowane kolory z mocniejszymi akcentami.

W mieszkaniu możemy dostrzec między innymi kolory Ziemi. Ciekawym elementem są fronty zabudowy kuchennej w kolorze oliwkowym. Nietypową barwę mają również dwuskrzydłowe drzwi zrobione na zamówienie. Mieszkanie jest przytulne i eleganckie. Możemy w nim zobaczyć inspiracje stylem kamienicznym i soft eklektyzmem.

Drugie życie starego młyna we Wrocławiu

Drewno i stonowane kolory

Wszyscy wiemy, że mieszkania w kamienicach są nieprawdopodobnie wysokie. To sprawia, że nawet małe mieszkanko wydaje się wyjątkowo przestronne. W kamienicy nie mogło zabraknąć również drewnianego parkietu ułożonego w jodełkę. Ciekawym elementem w mieszkaniu jest również tapeta w geometryczne wzory znajdująca się w holu.

Drugie życie starego młyna we Wrocławiu

Kuchnia. Czy ona unosi się nad ziemią?

W pierwszej chwili naprawdę można odnieść takie wrażenie. Warto tutaj jednak wspomnieć o tym, że kuchnia jest otwarta na salon. Ma fronty w kolorze oliwkowej zieleni. Czarny okap ma postać tuby i stanowi bardzo duży kontrast dla pasa roboczego. Jest on wyłożony płytkami, które przypominają rozświetloną galaktykę.

W salonie znalazło się miejsce dla dosyć dużej, komfortowej sofy, która ma odcień brudnego różu. Ciekawym meblem jest również drewniana, stylizowana komoda.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Wyjątkowe mieszkanie w kamienicy – metryczka projektu

Rodzaj projektu: prywatny, apartament
Projekt wnętrza: Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom
Zdjęcia: Marek Koptyński
Lokalizacja: Wrocław
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!