Mieszkanie tonące w zieleni

Mieszkanie tonące w zieleni

W tym wnętrzu motywem dominującym jest zieleń w bardzo różnych formach. Mamy tutaj rośliny zarówno naturalne, jak i sztuczne. Koloru zielonego również nie brakuje. Właściciele mieszkania mieli naprawdę dużą ilość roślin doniczkowych i nie chcieli się z nimi rozstawać przy okazji przeprowadzanego remontu.

Rośliny już od wejścia

Gdy tylko wejdziesz do wiatrołapu, to od razu będziesz mógł zobaczyć całą ścianę pokrytą fototapetą z motywami roślinnymi. Za nią znajdują się drzwi do kuchni. Natomiast naprzeciwko ściany z tapetą jest bardzo duża szafa z tapicerowanym siedziskiem. Oczywiście również ma kolor zieleni, tylko tym razem brudnej zieleni.

Mieszkanie tonące w zieleni

Zielona strefa dzienna

Przez czarne drzwi przechodzi się do części dziennej. W niej pierwszym, co rzuca się w oczy są schody, które prowadzą na piętro. Mają czarną balustradę zrobioną ze stalowej kratki. Kolejne elementy w kolorze zielonym to sofa, płytki za wolnostojącym kominkiem i rośliny doniczkowe. 

Sufit nad stołem jadalnianym i kuchnią ma kolor betonu. Natomiast sufit w salonie został wyposażony w dodatkowe oświetlenie.

Mieszkanie tonące w zieleni

Kuchnia pełna zieleni

W kuchni znajduje się pojemna, fornirowana szafa kuchenna. Szafki stojące mają fronty czarne z powłoką velvet. Towarzyszy im czarny, granitowy blat. Płytki na ścianie są dobrane kolorystycznie do sufitu. Aby wnętrze było spójne, to na fragmencie ściany między szafkami stojącymi i szafą kuchenną, znajduje się taka sama tapeta jak w wiatrołapie.

Mieszkanie tonące w zieleni

Jak wygląda parter?

Na całym parterze są położone panele winylowe w kolorze postarzanego kasztanowca. Na parterze znajdują się również dwie łazienki. Zastosowano w nich te same płytki. W jednej jest więcej czarnych, a w drugiej jasnych. Obie prezentują się niezwykle interesująco.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie dla miłośników zieleni – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Projektant: Joanna Ochota
Pracownia: ConceptJOana
Zdjęcia: Joanna Jawor
Lokalizacja: Będzin Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!