Dom w kolorze mango – jest apetycznie!

Dom w kolorze mango – jest apetycznie!

Ciepłe kolory uwielbiamy za to, że dodają nam sił do działania. Wszystko zaczęło się od drzwi, które wyglądały jak sorbet z mango. To od nich zaczął powstawać projekt domu jednorodzinnego znajdującego się w Markach pod Warszawą. Stanowi on miejsce na Ziemi dla pary z dwójką dzieci. Projekt wnętrz opracowała Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors, Z bardzo dużym wyczuciem połączyła neutralne kolory z akcentami w kolorze egzotycznego mango. W tym domu można się poczuć jak na wakacjach!

Intensywne kolory to moc i energia

Mango to egzotyczny owoc pełen zmysłowości, słodyczy i dobrej energii. Sama myśl o nim przenosi nas na rajską plażę. We wnętrzu domu dominują naturalne, neutralne kolory. Ciekawym zabiegiem było również zastosowanie różnorodnych tekstur. Bardziej intensywne pod względem kolorystycznym są dekoracje.

Warto rzucić okiem na przykład na wspomniane już wcześniej drzwi w kolorze dojrzałego mango, czerwoną balustradę przy schodach, pomarańczowe obramowania luster, czy ażurowy regał w tym samym odcieniu. Dodatkową zaletą tego regału jest fakt, że oddziela on kuchnię od pozostałych pomieszczeń.

Dom w kolorze mango – jest apetycznie!

Huśtawka w domu? A czemu nie?

Zanim jednak do niej przejdziemy, to chcemy Ci zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Ten dom jest naprawdę niesamowitą mieszanką stylów urządzania wnętrz. Mamy tutaj między innymi następujące style: eklektyczny, boho, industrialny (beton na posadzkach i surowy beton na filarach).

Wspomniana wcześniej huśtawka została wykonana z rattanu. Można się na niej pobujać i chociaż na chwilę zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Zresztą już przekroczenie progu tego domu nam to zagwarantuje! Do relaksu skłania również znajdujący się w budynku kominek i sofa.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom jak z egzotycznego kraju – metryczka projektu

Rodzaj projektu: prywatny, dom
Projekt: Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors,
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2022 rok
Powierzchnia: 100 m2
Lokalizacja: Marki
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!