Salon fryzjerski w Łodzi – warto go zobaczyć!

Salon fryzjerski w Łodzi – warto go zobaczyć!

Kiedyś przy projektowaniu salonów fryzjerskich brało się pod uwagę wyłącznie ich funkcjonalność. Dzisiaj równie ważne jest to, aby pracownicy i klientki czuły się w tym wnętrzu rewelacyjnie. Dlatego bardzo duży nacisk kładzie się na odpowiednie dobranie kolorów, materiałów i oświetlenia.  Salon fryzjerski LOCO w Łodzi jest niezwykle elegancki. Widać tutaj dbałość projektantów o każdy detal.

Męskie – żeńskie w salonie kosmetycznym

Do zaprojektowania było niewiele, bo tylko 50 m2. Tyle ma wiele dwupokojowych mieszkań. A tutaj projektanci musieli stworzyć przestrzeń podzieloną na część przeznaczoną dla Pań i dla Panów. Dlatego we wnętrzu możemy zobaczyć zarówno wyjątkowo ciemne kolory, jak i jasne i eteryczne detale.

Postarzanie ścian to dosyć prosty zabieg, który pozwala całkowicie odmienić każde wnętrze. Zamiast klasycznej gablotki z kosmetykami, mamy wnęki łukowato zakończone, w których zmieściły się półeczki. Podświetlenie LED powoduje, że sprzedawane kosmetyki są bardzo dobrze wyeksponowane. Przyciągają wzrok zaraz po przekroczeniu progu salonu fryzjerskiego w Łodzi.

Salon fryzjerski w Łodzi – warto go zobaczyć!

Wszystko zaczyna się od wyspy

W warunkach domowych wyspa bardzo często służy do czegoś więcej niż tylko do przygotowywania potraw. Odbywają się przy niej intensywne dyskusje, spotkania z przyjaciółmi. To ona często stanowi prawdziwe centrum domowego ogniska.

Co może mieć wspólnego z salonem fryzjerskim w Łodzi? Już odpowiadamy! Tutaj również znajduje się przestronna wyspa wykonana z drewna. Pełni funkcję poczekalni. Można w niej oczywiście rozmawiać i przy okazji poznać pozostałe klientki salonu. Ciekawym zabiegiem jest również zastosowanie grubych kotar, za którymi są schowane urządzenia fryzjerskie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza salonu fryzjerskiego

Nietypowy salon fryzjerski – metryczka projektu

Projekt: prywatny, salon fryzjerski
Projekt: Hanna Pietras Architects, Anna Petrova
Zdjęcia: Foto Follow The Flow
Powierzchnia: 50 m2
Lokalizacja: Łódź
Realizacja: 2022 rok
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!