Nowe rozwiązanie na rynku telewizorów — poznaj technologię Mini LED

Nowe rozwiązanie na rynku telewizorów — poznaj technologię Mini LED

Poszukiwania idealnego telewizora nigdy nie są łatwe. Ogromny wybór dostępnych na rynku modeli i konieczność wyboru pomiędzy telewizorami LCD, OLED czy QLED mogą przytłoczyć. Czy lepiej zdecydować się na idealne kolory i głęboką czerń, jaką oferują telewizory OLED, czy może wybrać wysoką żywotność matryc LCD? Okazuje się, że producenci telewizorów wprowadzają jeszcze lepsze rozwiązanie, łączące w sobie zalety obu tych technologii. Poznaj bliżej telewizory Mini LED.

Sposób podświetlania matryc, czyli także jakość wyświetlanego obrazu, jest jednym z najważniejszych parametrów, jakie przed zakupem biorą pod uwagę klienci. Dlatego producenci postanowili wprowadzić najnowocześniejsze rozwiązanie — telewizory Mini LED. Są one odpowiedzią na potrzeby miłośników kina domowego, oglądania filmów i seriali w wysokiej jakości oraz gier na konsoli. Sprawdź, dlaczego warto bliżej przyjrzeć się technologii Mini LED i na jakie modele telewizorów szczególnie zwrócić uwagę.

Na czym polega technologia Mini LED?

Telewizory LCD, które oferują długą żywotność matryc, niestety nie są w stanie zagwarantować użytkownikom idealnego kontrastu, żywych kolorów i naprawdę głębokiej czerni. Dlatego producenci zaczęli wypuszczać na rynek telewizory OLED czy QLED, które wyeliminowały ten problem, zapewniając doskonałą jakość wyświetlanego obrazu i odwzorowanych kolorów, w tym także czerni. Skoro więc OLED-y są uważane za najlepsze obecnie dostępne na rynku matryce, jak może z nimi konkurować stosunkowo nowa technologia Mini LED? Przyjrzyjmy się jej zaletom nieco bliżej.

Telewizory Mini LED stanowią kolejną odsłonę stale ulepszanych i modyfikowanych matryc LCD, jednak całkowicie zmieniono w nich kluczowy parametr — metodę podświetlania. Aby uzyskać  lepsze odwzorowanie kolorów i głębszą czerń, zastosowano diody LED, jednak w  mniejszym rozmiarze — stąd nazwa Mini LED. Mniejsze diody sprawiają, że można ich rozmieścić o wiele więcej w telewizorze, dzięki czemu zapewniają  lepszy kontrast, głębszą czerń, wyższą jasność, większą wydajność energetyczną oraz dłuższą żywotność. To wszystko pozwala telewizorom Mini LED połączyć zalety matryc LCD z doskonałymi parametrami matryc OLED.

Telewizory OLED czy Mini LED — które wybrać?

Zarówno technologia OLED, jak i nowe telewizory Mini LED, mają swoje zalety, które mogą przekonywać różne grupy konsumentów. Choć nowoczesne telewizory OLED i QLED nadal są uważane za oferujące najwyższą jakość na rynku, ich cena może być dla niektórych przytłaczająca. Technologia Mini LED jest z kolei nieco tańsza w produkcji, a na dodatek pozwala na produkowanie większych matryc, niż w przypadku ekranów OLED — nawet do 70 lub 80 cali. Poza tym diody Mini LED wykazują znacznie mniejsze tendencje do wypalania się niż matryce OLED, a zatem z założenia będą mogły służyć użytkownikom przez dłuższy czas. Technologia Mini LED jest zatem dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie bardzo dobrą jakość obrazu, ale szukają telewizora w przystępnej cenie i z dłuższą żywotnością.

Telewizory Mini LED od TCL — czym się odznaczają?

Jednym ze znanych producentów, którzy wypuścili na rynek telewizory w technologii Mini LED, jest TCL. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na tę markę? Ponieważ TCL jest pionierem technologii Mini LED, który w swoich telewizorach stosuje wyjątkowe innowacje i ulepszenia.

Jednym z modeli, których zakup warto rozważyć, będzie telewizor TCL Mini LED 65X925 8K. Ten telewizor to prawdziwa gratka dla miłośników wrażeń z oglądania ulubionych filmów czy seriali lub grania w ulubione gry. Zapewnia niesamowitą rozdzielczość, szczegółowość cieni, żywe kolory i uderzającą jasność, a to wszystko w 8K. Wyświetlacz natywny 100 Hz bez trudu nadąża za szybko zmieniającym się obrazem, co będzie szczególnie istotne dla graczy lub miłośników sportowych rozgrywek. Telewizor TCL Mini LED obsługuje także różne technologie HDR niezależnie od źródła, a zintegrowany przedni soundbar zapewni maksymalną przyjemność słuchania muzyki lub dialogów w filmach i serialach.

Wyposażenie salonu — co warto kupić, by czuć się w nim dobrze? Sprawdzamy!

Innowacyjne rozwiązania w telewizorach TCL Mini LED

Najnowsza generacja telewizorów Mini LED od TCL odznacza się także istotnymi innowacjami, takimi jak 16-bitowe ultraprecyzyjne sterowanie światłem, zastosowanie tysięcy wysokiej jakości jednakowych okrągłych diod Mini LED czy napęd TCL Mini LED Direct Drive. Stale ulepszana przez producenta TCL technologia Mini LED ma zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia wizualne — wysoki i precyzyjny kontrast, mniejszy blooming, wysoką jasność i  jednorodność. Ponadto telewizory TCL cechuje ponadczasowy, minimalistyczny design, dzięki czemu widzowie mogą skoncentrować się na tym, na czym powinni, czyli obrazie doskonałej jakości. Estetyczne wykończenie slim-line sprawi, że taki telewizor Mini LED idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Sprawdź dostępne modele telewizorów Mini LED od TCL w ofercie Neonet.

Artykuł sponsorowany


 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!