Podczas drugiej edycji e-konferencji Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze, która odbyła się 27 października 2022 omówiliśmy zagadnienie śladu węglowego z punktu widzenia projektantów oraz poznaliśmy wybrane technologie służące do praktycznej realizacji idei recyklingu w architekturze. Posłuchaj wykładów naszych prelegentów.
Jak połączyć szacunek do przeszłości i troskę o przyszłość miast? Piotr Grochowski opowiedział o dwóch nowych inwestycjach Grupy Arche w Konstancinie i Bytomiu.
Prowadzący: Piotr Grochowski
Architekt, urbanista. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Główny projektant Grupy Arche, współzałożyciel less is core.
Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu hoteli i budynków mieszkalnych, w szczególności w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Autor przebudowy Dworu Uphagena w Gdańsku i współautor projektu rewitalizacji Cukrowni Żnin. Indywidualnie i zespołowo laureat nagród w dziedzinie architektury i przestrzeni miejskich, m.in. Nagrody Roku SARP 2021 za projekt Cukrownia Żnin oraz European Property Awards za projekt Łochów Folwark. Nominowany do nagrody EU Mies Award 2022. Obecnie wraz z zespołem rozwija swoją pasję, projektując rewitalizację dawnej bazy lotniczej Luftwaffe w Mielnie oraz adaptację klasztoru franciszkanów we Wrocławiu.
Jak przywracać do życia zabytek i nadać mu zupełnie nową funkcję przy poszanowaniu historycznej tkanki, czyli jak z kopciuszka zrobić księżniczkę.
Prowadząca: Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy i Michał Miszkurka, 370studio
Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy, Michał Miszkurka tworzą 370studio – wiodącą pracownię kreatywną specjalizującą się w kompleksowych i unikalnych projektach sektora hospitality (restauracje, bary, food halle, kluby, hotele, SPA) w Polsce i zagranicą. W swoich projektach przywiązują dużą wagę do guest experience i autorskich detali, dzięki czemu wnętrza wychodzące spod ręki 370studio zapadają w pamięć i budzą emocje. Laureaci prestiżowych nagród, uczestnicy debat związanych z biznesem gastronomicznym, autorzy licznych publikacji branżowych. Więcej na www.370studio.com.
Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo coraz częściej stosowane przy remontach budynków. Keramzyt bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik za materiały izolacyjne i wypełniające stosowane pierwotnie. Może być stosowane do izolacji termicznych, drenaży, wypełnień stropów i we wielu innych elementach w budynku. Szczególnie dobrze sprawdza się jak izolacja akustyczna przy remontach starych stropów drewnianych, ceglanych, odcinkowych, Kleina i innych.
Leca Polska sp. z o.o. producent keramzytu od wielu lat pomaga w przyjęciu optymalnych rozwiązań w tym zakresie. Prowadzimy również badania techniczne skuteczności tych rozwiązań w wynikami tych badań chętnie się podzielimy.
Prowadzący: mgr inż. Andrzej Dobrowolski
Od ponad 35 lat pracuje w budownictwie. Większość czasu przepracował jako kierownik budowy. Od kilku lat po ukończeniu dodatkowych studiów zajął się również problemami akustyki budowlanej. Aktualnie pomaga w doradztwie technicznym Leca Polska sp. z o.o. firmie produkującej keramzyt.
Prowadzący: Karol Pasternak, Piotr Maciaszek
W NOKE Architects dążymy do kreowania świata wyjątkowego i niepowtarzalnego. To marzenie staje się rzeczywistością dzięki łączeniu umiejętności i wizji architektów z potrzebami klientów. Wierzymy w siłę współpracy. Dogłębnie analizujemy znaczenie i formę każdej kreowanej przestrzeni. Tworzymy zasady i idee dostosowane do potrzeb Inwestorów, bo ich zadowolenie to dla nas największa wartość. Pasjonujemy się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych miejsc i przedmiotów. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem twórczym, do którego podchodzimy indywidualnie. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwala mierzyć się z zadaniami o różnej skali i o różnym charakterze, od domów i ogrodów, wnętrz, detali po hotele, biura czy spa.
Zachowywanie zacierającego się charakteru industrialnej warszawskiej Pragi jako zagadnienie konserwatorskie w trakcie projektowania i budowy wielkoprzestrzennej architektury współczesnej. Projektowanie konserwatorskie czy współczesność w zabytkowym kontekście.
Omówienie zagadnień na przykładzie Centrum Praskiego Koneser powstałego na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i Drucianka Campus na terenie dawnej Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ.
Prowadzący: Maciej Gil, Juvenes-Projekt
Ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, uzyskując dyplom magistra inżyniera architekta oraz dyplom II stopnia Royal Institute of British Architects w 2008 roku. W 2018 ukończył Studia Podyplomowe z Zakresu Badań i Analiz Architektury Historycznej na tej samej uczelni. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2009 w pracowni Juvenes-Projekt. Współtworzył m.in. projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze wszystkich zabytkowych obiektów byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser oraz projekt Zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku. Brał udział w badaniach architektonicznych szeregu obiektów, m.in. najstarszych struktur Zamku Królewskiego na Wawelu. Poza architekturą zajmuje się rzeźbiarstwem.
Partnerzy
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Grohe, podczas którego zostaną zaprezentowane...
czytajPoznań Design Days, czyli poznański festiwal designu organizowany przez Fundację...
czytajZapraszamy na prezentację zwycięskiego projektu w głosowaniu jury w kategorii...
czytaj
Ilość komentarzy: 0