Podczas drugiej edycji e-konferencji Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze, która odbyła się 27 października 2022 omówiliśmy zagadnienie śladu węglowego z punktu widzenia projektantów oraz poznaliśmy wybrane technologie służące do praktycznej realizacji idei recyklingu w architekturze. Posłuchaj wykładów naszych prelegentów.
Jak połączyć szacunek do przeszłości i troskę o przyszłość miast? Piotr Grochowski opowiedział o dwóch nowych inwestycjach Grupy Arche w Konstancinie i Bytomiu.
Prowadzący: Piotr Grochowski
Architekt, urbanista. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Główny projektant Grupy Arche, współzałożyciel less is core.
Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu hoteli i budynków mieszkalnych, w szczególności w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Autor przebudowy Dworu Uphagena w Gdańsku i współautor projektu rewitalizacji Cukrowni Żnin. Indywidualnie i zespołowo laureat nagród w dziedzinie architektury i przestrzeni miejskich, m.in. Nagrody Roku SARP 2021 za projekt Cukrownia Żnin oraz European Property Awards za projekt Łochów Folwark. Nominowany do nagrody EU Mies Award 2022. Obecnie wraz z zespołem rozwija swoją pasję, projektując rewitalizację dawnej bazy lotniczej Luftwaffe w Mielnie oraz adaptację klasztoru franciszkanów we Wrocławiu.
Jak przywracać do życia zabytek i nadać mu zupełnie nową funkcję przy poszanowaniu historycznej tkanki, czyli jak z kopciuszka zrobić księżniczkę.
Prowadząca: Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy i Michał Miszkurka, 370studio
Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy, Michał Miszkurka tworzą 370studio – wiodącą pracownię kreatywną specjalizującą się w kompleksowych i unikalnych projektach sektora hospitality (restauracje, bary, food halle, kluby, hotele, SPA) w Polsce i zagranicą. W swoich projektach przywiązują dużą wagę do guest experience i autorskich detali, dzięki czemu wnętrza wychodzące spod ręki 370studio zapadają w pamięć i budzą emocje. Laureaci prestiżowych nagród, uczestnicy debat związanych z biznesem gastronomicznym, autorzy licznych publikacji branżowych. Więcej na www.370studio.com.
Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo coraz częściej stosowane przy remontach budynków. Keramzyt bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik za materiały izolacyjne i wypełniające stosowane pierwotnie. Może być stosowane do izolacji termicznych, drenaży, wypełnień stropów i we wielu innych elementach w budynku. Szczególnie dobrze sprawdza się jak izolacja akustyczna przy remontach starych stropów drewnianych, ceglanych, odcinkowych, Kleina i innych.
Leca Polska sp. z o.o. producent keramzytu od wielu lat pomaga w przyjęciu optymalnych rozwiązań w tym zakresie. Prowadzimy również badania techniczne skuteczności tych rozwiązań w wynikami tych badań chętnie się podzielimy.
Prowadzący: mgr inż. Andrzej Dobrowolski
Od ponad 35 lat pracuje w budownictwie. Większość czasu przepracował jako kierownik budowy. Od kilku lat po ukończeniu dodatkowych studiów zajął się również problemami akustyki budowlanej. Aktualnie pomaga w doradztwie technicznym Leca Polska sp. z o.o. firmie produkującej keramzyt.
Prowadzący: Karol Pasternak, Piotr Maciaszek
W NOKE Architects dążymy do kreowania świata wyjątkowego i niepowtarzalnego. To marzenie staje się rzeczywistością dzięki łączeniu umiejętności i wizji architektów z potrzebami klientów. Wierzymy w siłę współpracy. Dogłębnie analizujemy znaczenie i formę każdej kreowanej przestrzeni. Tworzymy zasady i idee dostosowane do potrzeb Inwestorów, bo ich zadowolenie to dla nas największa wartość. Pasjonujemy się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych miejsc i przedmiotów. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem twórczym, do którego podchodzimy indywidualnie. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwala mierzyć się z zadaniami o różnej skali i o różnym charakterze, od domów i ogrodów, wnętrz, detali po hotele, biura czy spa.
Zachowywanie zacierającego się charakteru industrialnej warszawskiej Pragi jako zagadnienie konserwatorskie w trakcie projektowania i budowy wielkoprzestrzennej architektury współczesnej. Projektowanie konserwatorskie czy współczesność w zabytkowym kontekście.
Omówienie zagadnień na przykładzie Centrum Praskiego Koneser powstałego na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i Drucianka Campus na terenie dawnej Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ.
Prowadzący: Maciej Gil, Juvenes-Projekt
Ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, uzyskując dyplom magistra inżyniera architekta oraz dyplom II stopnia Royal Institute of British Architects w 2008 roku. W 2018 ukończył Studia Podyplomowe z Zakresu Badań i Analiz Architektury Historycznej na tej samej uczelni. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2009 w pracowni Juvenes-Projekt. Współtworzył m.in. projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze wszystkich zabytkowych obiektów byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser oraz projekt Zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku. Brał udział w badaniach architektonicznych szeregu obiektów, m.in. najstarszych struktur Zamku Królewskiego na Wawelu. Poza architekturą zajmuje się rzeźbiarstwem.
Partnerzy
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Hotel Warszawa Art Fair w 2024 roku będzie świętował swoje...
czytajFundacja Architektury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kawa a...
czytaj19 stycznia (czwartek) o godz. 17. przy ul. Królewskiej 57...
czytajWarszawski Pawilon Architektury Zodiak zaprasza projektantów na dyskusję nt. przestrzeni...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz