Centrum Medyczne jako oaza spokoju

Centrum Medyczne jako oaza spokoju

Centrum Medyczne Magwise to specjalizująca się w obszarze zdrowia psychicznego przychodnia. Ma blisko 390 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na parterze budynku. Wnętrza zostały zrealizowane na podstawie innowacyjnego, naprawdę oryginalnego projektu. Dzięki niemu, pomieszczenia są zarówno funkcjonalne, jak i zapewniające odpowiedni poziom komfortu dla pacjentów.

Czym wyróżnia się ta przygodnia?

W tym miejscu stosuje się innowacyjną terapię przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS). Przy niej troska o dobre samopoczucie pacjentów jest priorytetem. Właśnie dlatego wnętrza przychodni zostały dopracowane w każdym detalu. Możemy w nim zobaczyć między innymi: klimatyczne tapety, wbudowane siedziska i niezwykle ciekawe oświetlenie. Na ścianach znajdują się ciepłe, przyjazne kolory.

Kolekcja obrazów również sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu. Skłania do uśmiechu. Stolarka drzwiowa została zrobiona z drewna w naturalnym barwach. W całym projekcie jest go naprawdę bardzo dużo. Warto też wspomnieć o tym, że cały projekt spełnia najbardziej ostre wymogi sanitarne. Beże uzupełniają zielenie, pomarańcze i orzechowe drewno.

Centrum Medyczne jako oaza spokoju

Z nutką modernizmu

Przychodnia mieści się w odnowionym budynku Wola Retro. Charakteryzuje się on bardzo wieloma modernistycznymi smaczkami. Dlatego projektanci wnętrza również się na nie zdecydowali. Jednym z takich miejsc jest naprawdę wspaniała mozaika. Możemy w niej dostrzec inspirację posadzkami starej Warszawy. Dzięki niej wnętrze jest jednocześnie nowoczesne i ponadczasowe. Inne nowatorskie elementy to między innymi: kamienne blaty, symetryczne drewniane panele ścienne, czy owalna lada recepcyjna z wałeczkami.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza centrum medycznego

Przychodnia przyjazna dla pacjentów – metryczka projektu

Adres: Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa
Data powstania: 2022
Powierzchnia: 400
Pracownia: 370studio
Zakres opracowania:
- projekt wnętrz
- koordynacja branżowa
- projekt budowlany
- projekt mebli na wymiar: recepcja, zabudowy
Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka
Opracowanie: Marlena Kopacz

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!