Połączenie starego z nowym w mieszkaniu na Mokotowie

Połączenie starego z nowym w mieszkaniu na Mokotowie

Mieszkania w kamienicach mają w sobie coś nietuzinkowego. Jednych ten klimat zachwyca, a drudzy stawiają na nowoczesność. Właściciele tego mieszkania na Mokotowie zdecydowanie uwielbiają stare kamienice. Chociaż trochę też ciągnie ich w stronę współczesności, co widać w ich wnętrzu. Wykonanie i opracowanie projektu przypadło architektce Małgorzacie Jaworskiej. Projekt świetnie łączy w sobie klasyczną architekturę  oraz nowoczesne rozwiązania. Ich funkcjonalność pozytywnie zaskakuje! Pod wysokimi, jak to w kamienicy sufitami, znalazło się miejsce na antyki, kolekcję obrazów i szkła.

Eklektyzm na pierwszym miejscu

Zgodnie z wolą właścicielki w jej mieszkaniu znalazły się rodzinne pamiątki z Zakopanego oraz antyki z Belgii. Wyróżnikiem tego wnętrza jest również kolekcja kolorowego szkła z czasów PRL-u, ceramika oraz ozdobne lampy. Właścicielka jest wielbicielką stylu retro i chciała, aby to był dobrze widoczne w jej mieszkaniu. Dlatego mamy tutaj również: drewniane parkiety, sztukaterię oraz stolarkę. Ciekawostką jest to, że właścicielka wyjątkowo mocno zaangażowała się w proces projektowania. Nawet wykonała samodzielnie niektóre meble. Nasz zachwyt budzą między innymi szafki nocne do sypialni z czeczoty.

Połączenie starego z nowym w mieszkaniu na Mokotowie

Nawiązania do historii

Tym, co przypomina o tym, że jest to przedwojenna kamienica są wysokie na prawie 3.5 meta sufity i skrzypiący, drewniany parkiet. W mieszkaniu zaraz przy wejściu znajduje się specjalnie zaprojektowana do tego projektu zabudowa meblowa. Mamy tutaj szafy z frezowanymi uchwytami, które prezentują się niezwykle dekoracyjnie. W przedpokoju stoi również skórzana kanapa w kolorze koniakowym.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie jak za dawnych lat – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: prywatne, kamienica
Projekt: Małgorzata Jaworska, Pracownia Małgorzata Jaworska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Anna Salak
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!