E-konferencja Światło w architekturze. II edycja - posłuchaj wykładów

E-konferencja Światło w architekturze. II edycja - posłuchaj wykładów

Nie od dziś wiadomo, że światło ma znaczący wpływ na nasz nastrój, wizualną percepcję budynku oraz na bilans energetyczny budynku. 15 grudnia 2022 odbyła się druga edycja e-konferencji Światło w architekturze. W trakcie spotkania poddaliśmy analizie wszystkie aspekty właściwego korzystania ze światła. Posłuchaj wykładów naszych prelegentów.

E-konferencja Światło w architekturze. II edycja - posłuchaj wykładów

Rola światła słonecznego w zapewnieniu komfortu użytkowania budynków przez pryzmat certyfikacji wielokryterialnych

Prezentację poprowadzi: mgr inż. Agnieszka Kaczmarek

Absolwentka budownictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej, związana z krakowską firmą JW+A od lipca 2018 roku, obecnie na stanowisku Energy and Building Performance Manager. Specjalistka w zakresie analiz eksperckich w certyfikacji LEED i BREEAM: LCA (Life Cycle Assessment), LCC (Life Cycle Cost) i Daylighting. Posiada akredytację LEED Green Associate, prowadzi wykłady na AGH i AK o wpływanie budynków na środowisko.

Zobacz wykład

 

6Yxqsjt3JW87K0T3rGacoT6jjOnbxoTQho6xBRrCEaLPqMt3IV4CNMa15iJ1_stecjpg.jpg

Japońska tradycja pochwały cienia w architekturze dawnej i współczesnej

W czasie nowej fali fascynacji Zachodu architekturą japońską warto przypomnieć japońską tradycję operowania światłem słonecznym w architekturze, opisaną przez Jun’ichirō Tanizakiego w eseju In’ei – raisanz z 1933 roku, przetłumaczonym na język polski z początkiem XXI wieku pt. Pochwała cienia. Na czym polega estetyka pochwały cienia w architekturze i jakimi sposobami jest osiągana? Czy tradycja ta jest podejmowana przez architektów XX wieku i współczesnych i jakie może mieć znaczenie w czasie zmian klimatycznych?

Prezentacje poprowadzi: Dr hab. inż. arch. Barbara Stec (ur. 1965 Bielsko-Biała), prof. KAAFM, jest nauczycielem akademickim, krytykiem architektury, architektem i scenografem. Habilitację w dyscyplinie architektura i urbanistyka uzyskała w 2019 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest zatrudniona na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM i na ASP w Krakowie (Katedra Scenografii na Wydziale Malarstwa i Wydział Architektury Wnętrz). Jej książki: O świetle we wnętrzu. Relacja między światłem słonecznym a architekturą w aspekcie atmosfery architektury (2017) oraz Sunlight, Atmosphere and Architecture (2020) skupiają się na zależnościach między architekturą, światłem słonecznym i atmosferą wnętrza. Praktykowała w biurze projektowym Badani-Roux-Dorlut w Parylżu, dzięki stypendium SARP.  Jest autorką i współautorką projektów architektonicznych, wnętrzarskich i scenograficznych oraz kilkudziesięciu esejów o architekturze.  Uczestniczyła w wystawach scenografii i fotografii. Z wystaw indywidualnych ostatnie to: „Kengo Kumy architektura światła” (Kraków 2016) oraz „Światło we wnętrzu” (Kraków 2018). 

Zobacz wykład

 

iuyBQPlJoLSSXKDSrXJz3NINWtWUKDeObk3YqRWWztU2NOb78tzGavRE5RQB_sobsteljpg.jpg

Linijka Słońca - jak spełnić warunki nasłonecznienia pomieszczeń

Prowadzący: Filip Sobstel

Architekt, właściciel pracowni SAFS Architektura, członek MOIA, asesor BREEAM New Construction 2016 oraz referent certyfikacji HQE, twórca Linijki Słońca.

Zobacz wykład

 

AfVpHgmo4yQgKGmYMuinY8Ky9xCTnsmi084A1AZnTwVdaiGrtzqYMNxHKuqC_klimekjpg.jpg

Integracja światła dziennego ze sztucznym - uwagi praktyczne i przykłady rozwiązań

Prezentację poprowadzi: Tomasz Klimek

Projektant, przedsiębiorca, pasjonat światła. Założyciel i prezes firmy QLAB laboratorium światła, która zajmuje się projektowaniem oświetlenia, rozwiązaniami specjalistycznymi i cyfrowymi systemami sterowania oświetleniem. Od 2018 roku prowadzi badania naukowe nad światłem naturalnym i sztucznym oraz jego wpływem na organizm człowieka.

Zobacz wykład

 

7i3cIxQV0WLE3Uzcnx8aJNujm9az1NN0gbBRF9giT8Ge5xYYjpxy2MuIv7Qq_jozwiakjpg.jpg

Rozwiązania w zakresie światła dziennego i wentylacji do budynków przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej

Naszym celem jest bycie preferowanym partnerem w zakresie przeszkleń dachów płaskich oraz wentylacji pożarowej w budynkach komercyjnych.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach, portfolio produktów oraz o premierze na polskim rynku: świetlikach modułowych.

Prowadzenie: Karol Józwiak, VELUX Commercial

Zobacz wykład

 

6nN4XmEPsDyYqDKXuishKiXXAej6dsOU2N3Kbd4q0JdzwSV0CaDpnnoHYRxO_nowackijpg.jpg

Wprowadzanie światła dziennego w głąb pomieszczeń - przegląd rozwiązań 

Prezentacje poprowadzi: arch. Aleksander Nowacki

Architekt, projektant światła, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach projektowania w aspekcie światła dziennego i jego wykorzystania w budownictwie.

Zobacz wykład


t1UTbNgJPHVYblw44uRmoC3CweYxS9XW4kE5t6R20NvqZwCbQnyxCBjVqWmE_jasnochjpg.jpg

Przełamujemy standardy-doświetlenie wnętrza oknami PVC

Prowadzenie: Maciej Jasnoch, firma Rehau

Zobacz wykład

 

Partnerzy

   

 

Patroni medialni


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!