W domach z betonu…może być pięknie!

W domach z betonu…może być pięknie!

W tym przypadku prace nad projektem ruszyły pełną parą jeszcze zanim właściciele otrzymali klucze od dewelopera do swojego gniazdka. Ułatwieniem dla projektantki było to, że właściciele dokładnie wiedzieli, czego chcą.

Jak najmniej sprzątania

Dla właścicieli był to absolutny priorytet. Dlatego nie można tutaj spotkać płytek z trudnymi do sprzątania fugami. Za to są wiszące szafki nocne i RTV, konsola oraz sofy na wysokich nóżkach. Podwieszane są tutaj nawet dozownik do mydła i szczotka do WC w łazience. Wszystko po to, aby łatwo było usunąć brud z podłogi. Nawet robot sprzątający sobie z tym poradzi!

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest posadzka z mikrocementu, która znajduje się w całym mieszkaniu. Trudne do utrzymania w czystości są również listwy przypodłowowe. Dlatego też ich nie zobaczymy w tym apartamencie. Zbiera się na nich kurz. Oświetlenie w tym wnętrzu stanowią spoty i plafony o minimalistycznej formie.

W domach z betonu…Może być pięknie!

Za to, jak najwięcej miejsca do przechowywania

Inwestorzy chcieli mieć, jak najwięcej miejsca do przechowania ubrań i książek. Zapewniają im to ogromne szafy znajdujące się w sypialni oraz w gabinecie. Dużo przestrzeni znajduje się również w zabudowie meblowej w kuchni oraz w przedpokoju. Nietypowym, ale pięknym kolorem w tym mieszkaniu jest granatowy.

Pozostałe kolory, jakie zostały wykorzystane w apartamencie to grafity, czerń, beton, koniakowy. Najbardziej intensywnym i rzucającym się w oczy elementem jest granatowa zabudowa, która pomieści mnóstwo książek. Wszystkie świetnie do siebie pasują i sprawiają, że ta przestrzeń do życia stała się wyjątkowa. Dzięki zastosowaniu właśnie takich kolorów mieszkanie ma loftowo-minimalistyczny styl, co nadal jest bardzo modne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Minimalistyczne mieszkanie na Włochach – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: apartament, prywatne
Lokalizacja: Włochy, Warszawa, inwestycja deweloperska Borsucza55
Metraż: 56m2, 3 pokoje z aneksem kuchennym
Pracownia: jlwstudio
Projekt kompleksowy – 2021/22, realizacja – 2022
Zdjęcia: Ula Mróz
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!