Mieszkanie z ogródkiem

Mieszkanie z ogródkiem

To mieszkanie od początku miało pełnić funkcję drugiego domu. Właściciele apartamentu bardzo wiele czasu spędzają za granicą. Gdy wracają do Warszawy zaledwie na kilka tygodni, to chcieliby się we własnym lokum czuć swobodnie. Nie tak, jakby mieli być w nim tylko przez moment.

Czym wyróżnia się to mieszkanie?

Projektantkom udało się stworzyć zgodnie z życzeniem inwestorów przytulną sypialnię, kuchnię pełną materiałów z półki premium oraz bardzo nietypową, designerską łazienkę.

Najważniejszym elementem w całym wystroju wnętrza jest spiek kwarcowy. Jego wzór możemy zobaczyć na przykład na blacie i panelu międzyszafkowym, czy na parapecie w sypialni. Ze spiekiem kwarcowym bardzo ładnie łączy się również występująca w mieszkaniu szarość. Możemy ją zauważyć na przykład na  dolnych szafkach kuchennych, na ścianie salonu i na drzwiach do łazienki.

Płytki w łazience są takie same, jak w strefie wejściowej. W mieszkaniu przeważa kolorystyka soli z pieprzem. Wspaniale łączy się ona z naturalnym, bielonym drewnem. Aby przestrzeń nie stała się zwyczajnie nudna, dodano do niej kolorowe obrazy i pamiątki właścicieli z licznych wojaży.

Mieszkanie z ogródkiem

Nietypowa kuchnia

Właścicielom bardzo zależało na tym, żeby mieć widną kuchnię. Mimo licznych utrudnień, udało się zrealizować ten cel. W końcu podjęto decyzję o stworzeniu kuchni dwurzędowej. Dlatego zmieściły się w niej bez problemu: płyta indukcyjna, zlew, zmywarka, lodówka. To znaczy wszystko, co jest niezbędne w przestrzeni kuchennej.

Kuchnia optycznie wygląda na większą, ponieważ w salonie i w kuchni położono ten sam rodzaj podłogi. Na pewno w tym mieszkaniu spodoba się każdemu, kto lubi widok na ogród i przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie na chwilę – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: apartament, prywatne
Lokalizacja: Wilanów-Zawady, Warszawa
Metraż: 43m2
Pracownia: jlwstudio
Projekt kompleksowy z nadzorem autorskim i wykończeniem pod klucz – 2022; realizacja – 2022
Zdjęcia: Ula Mróz
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!