Niewielkie mieszkanie pod wynajem

Niewielkie mieszkanie pod wynajem

Mały metraż to duże wyzwanie. Tym razem podjęła się go architektka Marta Krukowska. Ma duże doświadczenie w projektowaniu tego rodzaju przestrzeni, co jest widoczne również w mieszkaniu pod wynajem.

Jaki był cel projektu?

Mieszkanie ma 35 m2 i już od samego początku był przeznaczone na wynajem. Inwestorzy nie chcieli inwestować wszystkich swoich oszczędności w urządzenie tego wnętrza. Jednocześnie zależało im na tym, żeby prezentowało się ładnie i nowocześnie.

Na takim metrażu komfortowo mogą mieszkać jedna lub dwie osoby. Wystrój jest jasny, przestronny i bardzo nowoczesny. Konieczne były duże zmiany w układzie funkcjonalnym. Na szczęście można było je wprowadzić jeszcze przed odebraniem kluczy od dewelopera.

Niewielkie mieszkanie pod wynajem

Loft na pierwszym miejscu

Każdy wie, że jasne barwy mają moc optycznego powiększania przestrzeni. Projektantka postawiła na bardzo popularne loftowe szarości, które z pewnością spodobają się młodym ludziom. W tym stylu nie mogło również zabraknąć dodatków w kolorze czarnym.

Szarość możemy dostrzec na podłodze, zabudowie kuchennej, czy sofie z funkcją spania. W pomieszczeniu możemy również zobaczyć czarne krzesła o prostej formie, szafkę pod telewizor ze szklanymi frontami, które odbijają światło i w ten sposób optycznie powiększają wnętrze. Dodatki stanowią zasłony oraz oświetlenie w stylu industrialnym.

Niewielkie mieszkanie pod wynajem

Dodatki są ważne!

Aby zmniejszyć ogólne koszty urządzenia mieszkania, jego właścicielka zdecydowała się na samodzielne zrobienie stolika kawowego. We wnętrzu jest również trochę dodatków, które sprawiają, że zyskało ono niepowtarzalny klimat. Możemy wśród nich wymienić na przykład grzejnik dekoracyjny, czy fronty kuchenne, za którymi kryje się dużo miejsca do przechowywania.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie na wynajem
Autorka projektu: Marta Krukowska, z pracowni Mano Marta Krukowska
Zdjęcia: Dagmara Maroszek-Bździuch, Mufka Fotografia
Realizacja: 2022 rok
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!