Apartament inspirowany światem Alicji w Krainie Czarów

Apartament inspirowany światem Alicji w Krainie Czarów

To prawdziwie baśniowe wnętrze, które przypadnie do gustu każdemu, kto lubi Alicję z Krainy Czarów. Zabawne dekoracje świetnie wpasowują się w bajkowy wystrój. Jednocześnie w mieszkaniu nie brakuje funkcjonalnych rozwiązań.

Jakie wnętrze było marzeniem właścicieli?

Apartament znajduje się w Warszawie w dzielnicy Mokotów. Właścicielom zależało na tym, aby ich mieszkanie było nieszablonowe, wyjątkowe i nie przypominało żadnego innego. Jednocześnie nie chcieli rezygnować z jego funkcjonalności. Wnętrze jest kolorowe. W sam raz dla prawdziwych marzycieli. Kolory zastosowane w pomieszczeniach są głębokie. W projekcie wykorzystano rozmaite struktury wzory i kształty, które perfekcyjnie się ze sobą łączą.

Apartament inspirowany światem Alicji w Krainie Czarów

Wejdź do magicznego świata

W przedpokoju znalazła się przepiękna tapeta. Orientalny motyw nawiązuje do tego, jak żyje się na Dalekim Wschodzie. W przedpokoju możemy podziwiać również lustro w stalowej ramie, lampę ze szklanymi abażurami oraz marmurową kulę. Zabudowa meblowa realizowana na zamówienie ma głęboki odcień granatu. Uwagę zwracają tutaj też bardzo dekoracyjne, mosiężne uchwyty w kształcie gałęzi.

Apartament inspirowany światem Alicji w Krainie Czarów

Kuchnia w granacie? Jasne, że tak!

W salonie otwartym na kuchnię dominuje granat oraz szarość. Posadzka została zrobiona z szerokich, dębowych desek o odcieniu tabaco. W kuchni znajduje się również rozkładany, dębowy stół o okrągłym kształcie. Ma taki sam kolor, jak podłoga. W zabudowie meblowej również możemy dostrzec ten sam odcień drewna.

W strefie dziennej znajdują się też następujące elementy: skórzana sofa, stolik kawowy z blatem z nieociosanego fragmentu marmuru oraz niebieska szafka rtv.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Jak w baśni – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: apartament prywatne
Projekt: Poco Design
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Metraż: 88 metrów kwadratowych
Zdjęcia: Yassen Hristov
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!