Styl japandi w gdańskim apartamencie

Styl japandi w gdańskim apartamencie

Tym razem pracownia projektowa Jana Sikory stanęła przed poważnym wyzwaniem. Projekt jest przeznaczony dla pary pochodzącej z Ameryki i Japonii. Miał łączyć w sobie historię Gdańska i Japonię. W pierwszej chwili takie połączenie wydaje się zwyczajnie niemożliwe. A jednak!

Jak wygląda apartament?

Przypomina on domek jednorodzinny znajdujący się na szczycie kamienicy. Na parterze mamy salon, kuchnię i niewielką łazienkę. Natomiast na piętrze jest master bedroom. Aby w tym mieście udało się oddać klimat i trendy panujące w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii, to projektanci meble z dodatki sprowadzali z różnych stron świata.

Styl japandi w gdańskim apartamencie

Kamienie – jeden z symboli Japonii

W Japonii kamienie bardzo często znajdują się przed wejściem do domu. Natomiast w tym apartamencie znajdują się one wewnątrz. Idealne kamienie pochodzą aż z Kaszub. Japończycy stawiają na silne jednostki. Każdy z nich musi być silny i mocny, niezniszczalny jak kamień. W tym projekcie kamienie zostały po raz pierwszy wykorzystane w historii pracowni Jana Sikory.

Styl japandi w gdańskim apartamencie

Płytki jak obraz

W kuchni możemy podziwiać płytki, które nierozerwalnie kojarzą się z Japonią. Tworzą one obraz, malowidło na całej ścianie. Natomiast amerykańskim akcentem w kuchni jest nowoczesna i funkcjonalna stal inox.

Płytki przypominające obraz lub japońskie malowidło możemy zobaczyć również w łazience. Są one zrobione z ceramiki. Warto zwrócić uwagę na wannę w łazience w stylu japońskim. Ciekawym akcentem w łazience jest również mosiężny kran pochodzący z manufaktury. Na sam koniec chcemy dodać jeszcze, że w łazience nie mogło zabraknąć drewna. Wykonana jest z niego cała zabudowa łazienkowa, w której zmieści się naprawdę mnóstwo kosmetyków.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Połączenie Japonii i USA – metryczka projektu

Typ wnętrza: apartament
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Tom Kurek
Projekt: Sikora Wnętrza
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!