Krok w stronę sztuki w butiku Hawrot

Krok w stronę sztuki w butiku Hawrot

Joanna Hawrot jest polską projektantką, która współpracuje z artystami przy tworzeniu swoich kolekcji. W największym stopniu jest kojarzona z przepięknymi kimonami, które są marzeniem wielu kobiet. Przy ich projektowaniu Joanna Hawrot współpracowała między innymi z Aleksandrą Waliszewską, Maurycym Gomulickim czy Angeliką Markul. Sztukę muzealną w trochę odmiennym wydaniu wprowadziła również w swoim butiku przy ulicy Kopernika w Warszawie.

Przestrzeń z bardzo dużym potencjałem

Butik mieści się w charakterystycznym galeriowcu z witrynami wysokimi na sześć metrów. W pogodny dzień wnętrza są perfekcyjnie doświetlone i zachęcają klientów do ich odwiedzenia, jak nic innego.

Butik z jednej strony jest kameralny, a z drugiej otwarty. Joannie Hawrot zależało na tym, aby znajdująca się w nim przestrzeń z była teatralna i wciągała ,,widzów” przechodzących ulicą. Naprawdę trudno było osiągnąć taki rezultat, ale był on warty całej włożonej w to wnętrze pracy.

Krok w stronę sztuki w butiku HAWROT

Niesamowity, artystyczny Ogród

W butiku Joanny Hawrot powstała kolejna odsłona Ogrodu, czyli instalacji site-specific autorstwa Wojtka Sobczyka. Inspiracją był Eden, aby każdy, kto zdecyduje się zajrzeć do ekskluzywnego butiku mógł się poczuć jak w raju.

Sobczak jest znany z tego, że w każdy projekt angażuje się w 100%. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. A to, co stworzy zawsze robi na ludziach piorunujące wrażenie. Właśnie tak ma być! Artysta nie żałuje czasu na zrealizowanie swoich zamierzeń. Z codziennych materiałów wykonuje instalacje, które zapierają dech w piersi i prezentują się naprawdę luksusowo.

Krok w stronę sztuki w butiku HAWROT

Z czego została wykonana instalacja?

Instalacja jest robiona ręcznie, z papieru mâché formowanego na konstrukcji z drutu, a następnie udrapowana w nietypowe, blado-żółte kwietne stalaktyty i stalagmity. Różne formy do złudzenia przypominają prehistoryczną rafę koralową, podziemną grzybnię albo oniryczny ogród.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza butiku

Sztuka w butiku – metryczka projektu

Typ wnętrza: butik
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: materiały prasowe
Projekt: Joanna Hawrot
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!