Naturalne materiały w blasku światła

Naturalne materiały w blasku światła

To mieszkanie w Krakowie zostało zaprojektowane przez architektkę Magdalenę Daszkiewicz z pracowni Przestrzenie. Pierwszym etapem jej pracy jest zawsze dobre poznanie klientów oraz ich oczekiwań. To wszystko powoduje, że tworzone przez nią przestrzenie są tak wyjątkowe. Przyjrzyjmy się z bliska jej najnowszemu projektowi.

Naturalne drewno i mnóstwo światła

Drewno jest takim materiałem, w którym po prostu można się zakochać. Charakteryzuje się ponadczasowością i możliwością wykorzystania w bardzo wielu stylach architektonicznych. W tym projekcie drewno występuje praktycznie w każdym pomieszczeniu. Możemy je zobaczyć w aneksie kuchennym na szafkach i na krzesłach, na schodach, łóżku, komodzie, czy skrzyni w sypialni. Nic tak bardzo, jak drewno nie jest w stanie ocieplić przestrzeni. Drewna jest również podłoga w całym domu.

Drewno doskonale się łączy z pozostałymi materiałami występującymi w tym projekcie, takimi jak miedź, czy stal.

Naturalne materiały w blasku światła

Minimalistyczna łazienka

Dwa dominujące w niej elementy to biel oraz drewno. Uzupełniają je czarne dodatki. Takie połączenie oprze się przemijającym trendom. Łazienka dzięki zastosowaniu drewna wydaje się bardzo ciepła i przytulna. Natomiast białe płytki optycznie ją powiększają.

Naturalne materiały w blasku światła

Sypialnia cała w drewnie

Sypialnia jest naprawdę wyjątkowa. Pierwsze skrzypce grają w niej meble wykonane z naturalnego drewna. Mamy tutaj łóżko, dużą, pojemną komodę oraz skrzynię wykonane z tego materiału. Meble prezentują się naprawdę solidnie i z pewnością będą służyły jej właścicielce przez długie lata. Sypialnia jest najbardziej kobiecym pomieszczeniem w całym mieszkaniu. Wszystko za sprawą dodatków. Możemy tutaj zobaczyć wzorzysty dywan i narzutę z naturalnych tkanin, miękkie, welurowe poduszki oraz dużą ilość roślin.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w drewnie – metryczka projektu

Typ wnętrza: mieszkanie, prywatne
Lokalizacja: Kraków
Metraż: 59 m2
Zdjęcia: Maciej Kulig
Projekt: Przestrzenie/ Magdalena Daszkiewicz
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!