Mieszkanie w trzech kolorach

Mieszkanie w trzech kolorach

Przy projektowaniu wnętrz najważniejsza jest odpowiednia komunikacja z klientem. W tym przypadku była ona już znacznie ułatwiona, ponieważ projektantka wnętrz Hanna Pietras realizowała drugi projekt dla tej samej osoby. Najważniejsze cechy tego mieszkania to: przytulny klimat, minimalizm oraz stonowane barwy, przestronność. One wszystkie sprawiają, że mieszkanie prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Przestrzeń na dwóch poziomach

Chociaż mieszkanie liczy sobie ponad 110 metrów kwadratowych, to cały jego urok zabijał mało funkcjonalny układ przestrzenny, oraz różne wysokości. Ostatecznie architektka zdecydowała się dopasować układ funkcjonalny do wysokości pomieszczeń. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Mieszkanie dzięki temu, stało się naprawdę nowoczesne i komfortowe.

Mieszkanie w trzech kolorach

Kolorystyka i materiały

Chociaż w mieszkaniu dominuje stonowana kolorystyka, to przed monotonią chroni je różnorodność naturalnych materiałów.  Silny charakter wnętrza podkreślono tutaj przy pomocy dodatków. Mamy na myśli między innymi: tapetę w sypialni, przeszklenia w kuchni, czy ozdobne, ryflowane fronty w szafkach kuchennych.

Mieszkanie w trzech kolorach

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

 W kuchni znajduje się dużych rozmiarów wyspa, która jest jednocześnie wielofunkcyjnym meblem. Dzięki temu, że ma wyoblania wygląda bardzo lekko i nie przytłacza pomieszczenia. Mocnym akcentem w kuchni są półki w kolorze czarnym. Silnie kontrastują z wyspą kuchenną, ale jednocześnie dodają jej charakteru.

Warto tutaj na sam koniec zwrócić jeszcze uwagę na designerski stół na stożkowej nóżce oraz komodę. Oba te meble bardzo mocno harmonizują z pozostałymi elementami w kuchni. Dzięki temu całość jest stonowana, neutralna, ale na szczęście nie nudna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Stonowane mieszkanie – metryczka projektu

Projekt: Hanna Pietras Architects
Współpraca przy realizacji projektu: Anna Petrova
Foto i stylizacja: Follow the flow
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!