Wnętrze nowej siedziby Canpack

Wnętrze nowej siedziby Canpack

W tym nowym biurze pracownikom będzie się z pewnością dobrze pracowało. Zapewnia to nie tylko widok na krakowską starówkę, ale też proekologiczny charakter i nawiązania do tożsamości marki. W projekcie zastosowano materiały wykorzystywane do produkowania opakowań, w tym między innymi: stal, aluminium i szkło.

Idealny podział przestrzeni

Całe biuro zostało przez architektów podzielone na rożne strefy o rozmaitym przeznaczeniu. W praktyce oznacza to, że są w nim typowe open space’y, jak i pokoje do pracy cichej, małe salki i budki telefoniczne, oraz pokoje przeznaczone do pracy w większych zespołach. Te ostatnie są bardzo przydatne, gdy dane osoby działają nad jednym, konkretnym projektem w firmie.

Wnętrze nowej siedziby Canpack

Kantyna dla pracowników

Chociaż to sformułowanie kojarzy się z zamierzchłymi czasami, to tym razem jest ultra nowocześnie. Ta kantyna została zaprojektowana w taki sposób, żeby pracownicy mogli w niej zjeść posiłek, obejrzeć wspólnie mecz, skorzystać ze strefy kreatywnej lub po prostu popatrzeć na przepiękną starówkę w Krakowie.

Wnętrze nowej siedziby Canpac

Energooszczędne i ekologiczne biuro

Gdy weźmiemy pod uwagę aktualne ceny za energię elektryczną, to dojdziemy do wniosku, że wszystkie przestrzenie biurowe w Polsce powinny być właśnie tak projektowane. Ekologiczne elementy w tej przestrzeni to między innymi żywa roślinność oraz materiały pochodzące z recyklingu. Są to na przykład wykładziny i panele akustyczne. Natomiast energooszczędność w tym biurze wyraża się w zastosowaniu w oświetleniu wyłącznie ledowych źródeł światła. Zastosowano również zdalnie sterowane oświetlenie oraz czujki ruchu, które zmniejszają zużycie prądu. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro na nowe czasy – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, biuro
Lokalizacja: Kraków
Zdjęcia: Fotomohito
Projekt: Trzop Architekci
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!