Gdzie najlepiej kupić tapety ścienne?

Gdzie najlepiej kupić tapety ścienne?

Na przełomie zaledwie kilkunastu lat tapety ścienne przeszły niesamowitą metamorfozę – kiedyś jeden wzór kładło się na wszystkich ścianach w pomieszczeniu, wykańczając górę dopasowaną lamówką. Obecnie tapetą ozdabia się najczęściej pewien fragment pokoju – jedną ścianę albo nawet tylko wybrany jej kawałek. Ewolucję przeszły także wzory – od powtarzalnych i często dość monotonnych florystycznych zawijasów po całą gamę modeli obejmujących chyba wszystkie kategorie życia – jedzenie, rośliny, zwierzęta, postaci z bajek, środki transportu, bazgrołki, abstrakcje – jakiekolwiek są twoje zainteresowania, istnieje ogromna szansa, że ktoś przeniósł je na tapetę. Tylko gdzie ją kupić?

Jakie są aktualne trendy w kładzeniu tapet ściennych?

Nowoczesne wzornictwo tapet ściennych znacznie różni się od tego z pokojów naszych rodziców. Tapeta nie ma już stanowić niemal niewidocznego tła – przeciwnie, ma się wybijać, intrygować. Odpowiada za styl pomieszczenia i powinna korespondować z gustem i charakterem mieszkańców.

Wzorów jest tak wiele, że trudno mówić o modzie. Do najpopularniejszych wśród kupujących należą na pewno motywy florystyczne – ale już nie drobniutkie i skromne, ale raczej duże liście, kwiaty czy pnie drzew w wyrazistych kolorach. Dużym powodzeniem cieszą się także tapety geometryczne – prostota łączy się w nich z ekspresją a urządzone z ich pomocą wnętrze nabiera charyzmy.

W pokojach dziecięcych dominują przytulne wzorki zwierzaków, zabawek czy widoki baśniowych krain. Istnieje też wiele tapet dla osób z określonym hobby: sportowców, filmowców, muzyków, bibliofili, psiarzy i kociarzy. Jedno jest pewne – nie zachodzi obawa, że po przeszukaniu sklepu nie znajdziesz nic, co by cię zainteresowało.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się tapeta ścienna?

W kwestii miejsca położenia tapety nastąpił kolejny poważny zwrot – niegdyś zarezerwowana była dla tzw. dużych i małych pokojów, które dziś nazwalibyśmy raczej salonami i dziecięcymi. Dziś wyjątkowa atrakcyjność wizualna tapet a także tworzywo, z jakiego mogą one być wykonalne (wodoodporne, łatwozmywalne) – zachęca do kładzenia tapet we wszystkich pomieszczeniach, także w łazience czy w kuchni.

Ponownie pamiętać należy, że oklejenie całego pokoju to nienajlepszy pomysł – znacznie lepiej zaprezentuje się tapeta położona tylko na jednej ścianie a nawet na wybranym jej fragmencie. Alternatywnie warto również rozważyć fototapetę albo naklejkę.

Kupno tapet ściennych – stacjonarnie czy przez Internet?

Coraz trudniej dziś o sklepy stacjonarne specjalizujące się w sprzedaży tapet. Podobnie jak większość materiałów wykończeniowych, można je kupić najczęściej w marketach budowlanych i remontowych. Plusem takiego rozwiązania jest dostępność od ręki, minusem – bardzo ograniczony i powtarzalny wybór wzorów. Do tego często producenci tapet (ale także płytek ceramicznych czy baterii łazienkowych) przeznaczają na markety serie wyrobów niższej jakości, lepsze pozostawiając do sprzedaży we własnych sklepach czy do eksportu.

Jeśli więc chcesz przyozdobić ścianę naprawdę oryginalnie, sprawdź tapety w Redro.pl. Sklep internetowy ma tę przewagę nad stacjonarnym, że posiada ogromny wybór wzorów, a tapety wykonane są z najwyższej klasy materiałów, gwarantujących łatwe położenie i długie użytkowanie bez utraty właściwości takich jak przyleganie do podłoża czy intensywność kolorów.

Czy mogę samodzielnie położyć tapetę na ścianę?

Dobrej jakości tapety nie sprawiają szczególnych trudności w ich kładzeniu, ale musisz posiadać pewne zdolności w tym zakresie. Jeśli chcesz w ten sposób udekorować swój dom po raz pierwszy, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty lub przynajmniej znajomego, który faktycznie potrafi się z nimi obchodzić.

Tapeta to chyba najprostszy sposób na nadanie charakteru pomieszczeniu. W nowych, dopiero aranżowanych przestrzeniach, do tapety dopasowuje się pozostałe elementy wystroju. Z pomocą kilku rolek można również przeprowadzić wizualny lifting pokoju, zastępujący generalny remont. Ponadto tapeta wprowadza w pomieszczeniu poczucie ciepła i przytulności, sprawiając, że tym chętniej chcemy tam przebywać. Wybierz spośród licznych wzorów i ciesz się nową jakością, jakiej nabierze twój dom.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!