Mieszkanie w Pradze dla młodych

Mieszkanie w Pradze dla młodych

Projekt odnosił się do mieszkania w kamienicy o metrażu 90m2. Aby mogło ono spełniać zaplanowane funkcje, to konieczne było jego całkowite przebudowane. Projektanci mieli pełne ręce roboty, ale efekt jest warty tego całego wysiłku. Mieszkanie znajduje się w kamienicy i jest otoczone zielenią. Jego atutem z pewnością są bardzo wysokie pomieszczenia.

Funkcjonalne i przestronne mieszkanie

Właścicielom w największym stopniu zależało na tym, aby przestrzeń była lekka i aby każdy z domowników miał wystarczającą ilość miejsca dla siebie. Dopasowanie układu funkcjonalnego na tych potrzeb polegało na odpowiednim doświetleniu strefy dziennej. Dużą zaletą jest to, że w mieszkaniu są naprawdę duże okna, przez które właściciele mogą podziwiać wierzchołki otaczających budynek drzew.

Mieszkanie w Pradze dla młodych

Niebanalna, ale ładna kuchnia

Tuż obok aneksu kuchennego mamy dębowy stół jadalny, który przetrwa przez wiele lat w niezmienionym stanie. Jego dodatkową funkcją jest oddzielenie strefy dziennej od gabinetu. Zupełnie oddzielnymi pomieszczeniami są sypialnia i łazienka.

Mieszkanie w Pradze dla młodych

Zostawmy to, co przypomina o przeszłości

Jednym z takich elementów jest betonowa konstrukcja stropu dźwigarowego, częściowo z widocznym rysunkiem drewnianego szalunku. Nie można było w tym projekcie zlikwidować również stropu żelbetowego, masywnych długich parapetów z czarnego lastryko oraz odnowionych dębowych parkietów na podłogach.

Wspaniale komponują się one z bardziej nowoczesnymi akcentami, takimi, jak: biel, czerń, metal, betonowe powierzchnie i drewno dębowe. Wszystkie one bardzo mocno nawiązują do stylu industrialnego.

Mieszkanie w Pradze dla młodych

Własna biblioteka? Tak, to możliwe!

Elementem, którego nie możemy pominąć przy opisywaniu tego projektu jest duża i długa biblioteka. Przewody zostały poprowadzone w metalowych rurkach wzdłuż profili sufitowych, co nadaje wnętrzu industrialnego klimatu.

Ściany łazienek wyłożone są matową mozaiką ceramiczną w delikatnych odcieniach kremu i zgaszonej zieleni. Kontrast dla nich stanowią betonowe elementy, takie jak umywalna, czy wylewka na podłodze. Uzupełnieniem wystroju łazienki są czarne, metalowe ramy, baterie i oświetlenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Industrialnie w kamienicy – metryczka projektu

Studio formafatalna
Autor Katarzyny Varsovej
Lokalizacja projektu Praga
Kraj projektu Republika Czeska
Rok ukończenia 2017
Powierzchnia brutto 94,6 m²
Fotograf  BoysPlayNice
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!